Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Padani internetu

Padani internetu

Padani internetu (30.3.2006 22:18:13)

Vzdy po seste hodine mi spadne internet uz nevim co stim je to hrozny muze mi nekdo objasnit proc?

Anonym (31.3.2006 08:58:41)

nekde nekdo neco zapne....

Leron (31.3.2006 12:02:51)

kdyz tomu nerozumis tak se do toho necpi

HoGo (10.4.2006 15:56:01)

Ha ha, dyt ma pravdu - viz prispevek od JOE. Opravdu nekde nekdo neco zapne!

Anonym (31.3.2006 10:07:09)

Já bych chtěl vidět jak spadne internet. To by byla šlupka těch compů na zemi.

Jen chlap (1.4.2006 12:06:32)

Protoze je v tehle dobe pretizena sit.. zkusit jiny modem..

Anonym (1.4.2006 18:27:12)

Ja mam treba Microcom deskporte Router a Zyxel 660 a mam ten samy problem vecer kolem 19 hod mne to zacne padat az se to odpoji uplne. Uz to trva mesic a jak poskytovatel (nextra) tak telecom tvrdi ze je vse v poradku a ze je to meje chyba. Nejde to ani s jednim modemem. Takze si mam asi koupit treti modem kdyz je prej chyba na moji strane?

JOE (7.4.2006 22:56:19)

Může to mít více příčin, ale jedna z možných je, že večer si pustěj PC lidé s USB modemy a výrazně zaruší kabel. Pokud to ale přes den někdo např. z Telecomu měří, nic nezjistí, protože USB modemy, narozdíl od Ethernet modemů, mají synchro až když se zapne PC. Takže přes den je kabel v pohodě, ale navečer je rušen levnými USB modemy, což je navíc výrazně podpořeny velkou synchro rychlostí u všech přípojek (např. 4092/512) i když v reálu mají uživatelé zaplaceno třeba jen 512/128. Ze strany Telecomu je to výrazné plýtvání s přenosovým pásmem kabelu. Za pokus by stálo opsat si z modemu parametr SNR (Margin) ve dne a pak navečer. Pokud je Margin přes den např. kolem 20db a večer klesne na polovinu (10 db), je to jasná známka rušení v kabelu. Lepší modem zde opravdu může pomoci, protože některé modemy(Alcatel 510i) nejsou na rušení tak citlivé a spolehlivě racují i se SNR pod hranicí 10db, kdežto např. Sagem potřebuje skoro dvakrát tolik, tedy 20 db.

sting (10.4.2006 13:28:56)

Chtel bych podekovat za tuto odpoved. Mam stejny problem a tohle me nenapadlo. Moc dekuji.

White-Man (10.4.2006 17:46:26)

Mno, já mám taky stejný problém. Večer kolem 8 se mi modem úplně odpojí a naběhne až ráno v 6. Je to pěkně nahouby, když večer nemůžu na net. nejhorší je, že nemůžu zjístit můj MARGIN. Nevím kde to najdu. Mám SpeedTouch 510v4, ale nikde to v infu není. Možná to je tím, že mám starý firmware, ale nevím. Ví někdo jak se dá Margin zjístit? Díky.

JOE (10.4.2006 21:56:53)

Nevim jak starej máš firmware, ale většinou se to najde když se telnetem připojíš do modemu, zadáš adsl a info. Vyjede Ti tabulka parametrů, včetně Marginu a chyb CRC. Jinak v novějších firmwarech se tam dá i proklikat přes Advenced, diagnostic, WAN, DSL, properties. Telnetem je to jednodušší.

Anonym (1.4.2006 17:49:26)

Dotaz je hodně neurčitý, zejména způsobem připojení. / vzduch , linka / Pokud je připojení pevnou linkou tak bych si zjistil co a kdo se na ni kolem 6 hod. napojuje. To mohou být např bezpečnostní aj. linky, které už modem není schopen akceptovat a spojení se rozpadne. Další možnost je připojování , nebo také zapojování silnoproudých spotřebičů kolem této doby, což může ovlivňovat chování celého počítače, modemu atd. Takže časová analyza uživatelů slaboproudu a silnoproudu je nutná. Výměnou modemu atd. se předcházející, tj. nadřazené věci neodstraní. Až po lokalizaci je vhodné přistoupit na další krok.