Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaký ADSL modem/router, problémy s modemem Zyxel 650R-33

Jaký ADSL modem/router, problémy s modemem Zyxel 650R-33

Robert (31.3.2006 12:20:01)

Dobrý den. Mám problém s připojením ADSL u ČTc. Mám modem zyxel 650R-33. V posledních dnech se mi stává, že dochází k rozpadanání spojení... Tento problém jsem měl již před 4měsíci a nebylo možné najít nějaké řešení.. Proto jsem přešel od Nextry k ČTc. Zdálo se, že vše bude ok ale problém se opět opakuje. Vypadá to spíš, že modemu prospěla 1měsíční pauza :-))... Technici z ČTc už proměřili co se dalo a byli i u mě... A vše by mělo být v pořádku. Z tohoto důvodu a po přečtení několika příspěvků v této diskuzi ohledně modemu Zyxel se domnívám, že by problém mohl být v modemu. Tím jsem se dostal k další otázce a tím je jaký modem si v dnešní době vybrat. Potřebuji připojení 4 PC k ADSL od ČTc tarif IDEAL 2Mb. Nebydlím zrovna v centru města spíše okrajová oblast ale délku vedení neznám... Doporučte mi prosím nějaký kvalitní modem pokud možno s nějakými vychytávkami dobudoucna (ADSL 2+...), ale ty nejsou podmínkou. Díky moc všem za rady, Robert

Anonym (4.4.2006 13:03:49)

Mám podobný problém. Nahodile dochází k rozpadu spojení. Měl jsmem modem Sagem F@st a nyní mám ethernetový modem Belkin a problém přetrvává. Zjistil jsem ale, že při rozpadu spojení se mohu připojit k ADSL tehdy, když vyvěsím telefon. (!)Pak se spojení asi do 5 sec. obnoví, ale obvykle se po zavěšení telefonu opět rozpadne. Vše mám připojeno správně, odděleně přes splitter. Splitter je v pořádku - pokud při poruše splitter odpojím a připojím modem přímo na linku, nic se nezmění. Dnes mi Tlecom zkontroloval linku a k domu vše je prý OK. Ještě provedou měření v bytě, ale pochybuji, že zde bude nějaká závada. Vyzkoušejte to s tím vyvěšením telefonu.