Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Je tu ten prodejce Zyxelu, y5k??

Je tu ten prodejce Zyxelu, y5k??

SR (2.4.2006 12:41:43)

Tak jsem si teda koupil ten slavnej 660. Zajimavy je to, ze kdyz v security zakazu odpoved na PING tak stale dal odpovida. Respektive hned po nastaveni zahodil cca 5 pingu a pak znovu zacal odpovidat. A je teda pekne horkej, oproti treba 510i fakt huste. Co s tim???

Anonym (2.4.2006 13:33:44)

ping z WANu na zyxel bys mel mit zakazanej kdyz to zakazes v nastaveni, ping z lanu na zyxel a ven by to nastaveni nemelo ovlivnit

y2k (2.4.2006 18:47:20)

No, děkuji. Asi se začnu prodejem vážně zabývat :-) Ping je jen o nastavení ve FW modemu. Jak si to nastavíš je jen a jen Tvůj problém. Prosím, nezaměňuj toto nastavení s odpovědí modemu na neautorizované služby, které je také v kartě FW. Tato možnost pouze zabraňuje protokolu ICMP reagovat na různé scannery a podobné neautorizované zlotřilé útoky. Toto jde vypnout či zapnout pro WAN, LAN a DMZ rozhranní. Ohledně teploty Ti mohu doporučit snad jen provozovat modem v mrazáku :-D

SR (2.4.2006 19:52:05)

Ted ti asi uplne nerozumim. Kdyz dam v modem Security tak se objevi nekolik zaskrtavacich boxu, jeden z nich je oznacen jako Ping. A ty tedy rikas ze kdyz ho zaskrtnu tak je ping stale povolen a je to schvalne?

y2k (2.4.2006 23:31:59)

Nevím už přesně, jak je to u 660R, ale zítra se Ti podívám na 660H a dám Ti vědět... Jinak u jiných ZyXELů (661HW-63 a 662HW-63) je nastavení ohledně pingu z WANu v kartě FW a pravidle "WAN to WAN-Router" . Pak je v další kartě nastavení ohledně odpovědi na neautorizované služby.

Lisaak (4.4.2006 09:29:46)

Hm, mam 660H a uz 2x mi spachal nepristojnost, mizera. A to tu, ze se nedostanu do modemu pres webove rozhrani. Ani pres telnet. Zajimave je, ze pritom vsechny sluzby makaj, NATovani, vyjimky, proste vse. Nejhorsi je, ze se konfigurace neda nikde zazalohovat, takze po resetovani musim kompleto nastavovat znovu a to me jemne receno sejri :-(

y2k (4.4.2006 09:57:45)

Skrze Telnet se zazálohovat dá. Jsou tam na to páky. Nepřístojnost provede jedině při špatném údaji v NATu (uživatelské nastavení). Kupříkladu když jsem omylem jednou nastavil stejnou podsíť na remote VPN, jakou mám pro DMZ. Ale za to si můžu sám....

Matej (4.4.2006 10:25:41)

Ahoj. Ja jsem pouzival ZyXEL 650. A ten krome spravy pres telnet a webove rozhrani umoznoval pristup do modemu take pres FTP. Jednou se im stalo, ze najednou prestalo fungovat webove rozhrani, ale pres telnet to porad slo. Ale ted k te zaloze. Pres FTP (stejne jmeno a heslo, jako pro telnet ci webove rozhrani) jsem se pripojil a jeden z tech souboru, co byly videt se jmenoval tusim "rom-0" a mel velikost 16384 B (tedy 16kB). A v nem je ulozeno nastaveni. Mam to vyzkousene... staci jej prehrat na disk a v pripade potreby se po resetu modemu zase da nahrat zpatky. Ovsem pozor po nahrani zpatky z disku do modemu, se pokazi to pripojeni a musis se jako odpojit (ale to je asi logicke, neb zmeni spoustu nastaveni). Ale samozrejme modem funguje porad a bezi s tim nastavenim nahranym pres FTP. Tak to schvalne vyzkousej... Nejak se mi nezda, ze by "novejsi" modem nemel podobnou moznost :-) Ale, jak rikam, 660 jsem nevidel... Matej.

Anonym (3.4.2006 12:30:29)

myslim ze kdyz zaskrtnes polozku, tak je zvenku /z WANu/ nedostupna. Zaskrtnuty ping=zvenku nepingnes.

Anonym (4.4.2006 07:38:33)

Jenze prave jak popisuji, zaskrtnes, par pingu se ztrati a vesele odpovida dal a to me neprijde jako spravna funkcnost

Anonym (4.4.2006 08:28:02)

A já myslel že už vymizel ten FUD že vypnutej ping=neviditelná síť-hahahahahaha.

Meph (2.4.2006 22:48:13)

Mám model 660R a pokud jsem omezli odpověd na PING tak jsem ho z venčí nepingnul ani jendou a co se týče teploty tak nepozoruju že by nadměrně topil je spíš vlažný....