Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak správně na kabely

Jak správně na kabely

noname (4.4.2006 09:59:16)

Mám takový problém - máme doma telefonní linku v jedné místnosti. Na druhé straně baráku cca 40 m od telefonu mám PC kde bych chtěl mít ADSL modem. Původně jsem používal Dial Up tkaže jsem přivedl ze zásuvky v pokoji kde je telefon kabel do druhé místnosti a připojil modem. Vše fungovalo bez problémů. Jak nyní správně připojit ADSL modem. Občas to totiž funguje a občas ne. Splitter mám dát kam? k první zásuvce nebo ke druhé zásuvce nebo k oběma? Jestli někdo nemát schéma jak by to mělo vypadat. Předem díky za info

Anonym (4.4.2006 11:47:46)

Pokud nebudeš mít u PC telefon, tak dej splitr k první zásuvce. Ze zásuvky do splitru ze splitru jeden výstup do telefonu a druhý do modemu(podle popisu)

David (4.4.2006 12:18:16)

Splitter by měl být apriori před klasickým telefonem, pak by to mělo fungovat OK (tedy modem můžeš eventuelně strčit bez splitteru, ale telefon by měl jít přes něj)... Každopádně splitter před modem a telefon zapojovat přímo NESTAČÍ.