Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Délka kabelu mezi splitterem a ADSL modemem

Délka kabelu mezi splitterem a ADSL modemem

Fantomas (5.4.2006 16:44:54)

Zdravím všechny! Chtěl bych se zeptat, jestli je délka kabelu mezi splitterem a ADSL modemem nějak kritická pro kvalitu signálu a tím pádem i výslednou rychlost. Mám zde totiž kabel cca 20 m dlouhý, tak by mě zajímalo, jestli když přemístím modem a tím pádem bude tento kabel jen asi 1 m dlouhý, jestli mi to nějak pomůže. Díky za odpovědi!

Anonym (5.4.2006 20:57:27)

vyzkoušej a uvidíš, někomu funguje klidně 40m od rozbočovače a někomu to skoro nechodí ani na tom 1m kabelu (já mám např od rozbočovače 25m a je to v poho - přípojka 4Mbit)

Anonym (5.4.2006 21:21:49)

Je potreba si uvedomit, ze splitter neni zadny aktivni sitovy prvek. Pouze frekvencni vyhybka. Ta ma samozrejme taky nejaky utlum, ale urcite ne tak markantni, jako tech X set metru kabelu mezi nim a splitterem. Takze IMHO, splitter neomezuje dalsi delku kabelu nejak markantne - muze byt za nim treba dalsich sto metru kabelu (neberu v uvahu ruseni, preslechy, ktere na teto trase mohou vzniknout...)

Meph (6.4.2006 13:00:37)

Já mám modem cc 19 metrů od splitteru a nemám sebemenší problém nevypadává signál při telefonování žádné změny...

Anonym (7.4.2006 09:11:32)

Myslis ze kdyz je signal veden stovky metru nebo kilometry a CTc dava nakou rezervu taktech 20m muze mit nejaky vliv? Kdyz je dobry splitter tak tlumi malo. Takze neboj se toho.

Anonym (7.4.2006 10:12:19)

Zalezi na celkovem utlumu, jak jsi daleko od ustredny, jestli tam nemas prasacky spajeny zasuvky a rozvod po dome atd. Rozhodne se ale 20m telef. kabel nedoporucuje, spouste lidem to pak ani nenabehne. Lepsi je dat modem (pokud je Eth) na 1m kabel ke splitteru a od nej vest 20m Eth kabelu k pc.

Miro (10.4.2006 22:19:46)

20 metru UTPecka ma vetsi utlum nez 200 metru tlf. linky. Vzdalenosti to neni, 20 metru ke splitteru problem nedela, pokud mas korektni kabel a vzdalenost od ustredny na to nema vliv. Utlum by to mohlo zvysit a urcite zvysuje, ovsem radove max. o 1%.

Anonym (11.4.2006 10:47:03)

Hmm a na to jsi přišel jak? UTPecko ma vetsi prurez dratu nez telefonni dvoudrat takze nemuze mit vetsi utlum. Naopak je to lepsi.Proc myslis ze se v novych instalacich uz pouzivaji na telefony jenom utpecka?

Mephisto (11.4.2006 12:19:02)

Ano ale podle mne je tam větší impedance jelikož tam jsou kříženy 3 páry

David (10.4.2006 22:45:21)

20 m je stále ještě docela v pohodě délka kabelu, takže podle mě nějaký dramatický rozdíl prostě nepocítíš :-)