Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s vytuhnutím připojení k internetu

Problém s vytuhnutím připojení k internetu

Luigi (11.4.2006 15:22:38)

Používám ADSL připojení od Skynetu, modem Well ASU-8000. Na starém počítači s Windows 2000 fungovalo do prosince 2005 vše v pořádku. Nyní mám nový počítač s Windows XP Home, myslím že se solidním zabezpečením (Avast, Kerio, Spybot), problém by tedy neměl být způsobený viry. Jde o to, že připojení k internetu často tuhne, prostě nejde nic odesílat ani přijímat. Navíc připojení nejde ani ukončit, jakákoliv manipulace s připojením je po vytuhnutí nemožná. S počítačem lze přitom jinak normálně pracovat i nadále. Znovu se připojit je ale možné až po restartu počítače, přitom softwarově se restart (ani vypnutí) neprovede, zůstává ve fázi „ukládání vašeho nastavení“. Restart (nebo vypnutí) je tedy třeba provést násilným způsobem pomocí tlačítek. Vypozoroval jsem, že k vytuhnutí zaručeně dojde po několika minutách/desítkách minut používání StrongDC++ (s více aktivními downloady i uploady) a dále často tehdy, když mám otevřeno hodně oken s prohlížečem Internet Explorer. Laicky jsem z toho vyvodil, že problém se objeví především tehdy, když je v počítači otevřeno mnoho současných příchozích/odchozích spojení. Domnívám se, že problém nebude v modemu, protože na starém počítači bylo vše OK. Také jsem již zkoušel modem přeinstalovat, ale nepomohlo to. Myslím, že problém bude v nějakém hardwarovém nebo softwarovém konfliktu nebo nějakém špatném nastavení, ale fakt nevím, jak bych měl najít, kde je přesně zakopaný pes. Přece jen, do přeinstalace Windows se mi hned nechce… Tak bych Vám byl vděčný za rady, kdybyste měly nějaké nápady, jak na to. Díky.

Luigi (16.4.2006 10:08:22)

Problém vyřešen výměnou modemu na Sagem Fast 840, zřejmě je nějaká nekompatibilita mezi Well ASU 8000 a Windows XP...

Anonym (17.4.2006 14:01:28)

Sagem a vyřešený problém??! Tak to je nejlepší vtip, jaký jsem kdy na dsl.cz četl! :-))))))

Anonym (18.4.2006 13:24:59)

Pisatel asi požil velkou dávku LSD.

jpg (17.4.2006 19:09:55)

vyhodít USB modem, tim je vyresen problem...