Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

Utlum

HonzaA (14.4.2006 18:17:07)

Netusite nekdo, jak je mozne, ze se me behem tydne (co jsem nebyl doma) na lince zmenil utlum z 53dB na 31dB? Muze se neco takoveho stat samovolne? Samozrejme si nestezuji, jsem rad, jen bych chtel vedet, co se stalo. Ze by Telecom neco dokonce vylepsil?? Pritom je na modemu uptime delsi jak tyden....nechapu to.

Dzerza (14.4.2006 19:52:25)

Nejspis vyschla nejaka kabelova spojka...

y2k (14.4.2006 20:12:59)

Možná, že si přestal být rušen ostatními účastníky kabelového provozu :-p Teoreticky to je možné, že zrovinka nejsou uživatelé aktivní (jsou přece jen velikonoce), a že jsi byl dočasně oproštěn o přeslechy kabelu.

HonzaA (14.4.2006 21:30:38)

Tim padem, ciste teoreticky, by se s tim dalo neco delat, pokud se ten utlum zase vrati, ze? Ma to u CTc sanci na uspech?

JOE (15.4.2006 21:27:03)

No zrovna útlum rušení ostatních ADSLkářů v kabelu neovlivní. Ovlivní SNR (Margin), ale s útlumem to nesouvisí.

František (15.4.2006 23:46:55)

Když už tady padají různé hypotézy, také jednu přidám: Pokud u vás není pevná síť (každý pár vede z účastnického rozvaděče až do ústředny), ale síť pružná (víceúrovňová se siťovými a/nebo traťovými rozvaděči), mohli vás přepojit na síťový/traťový kabel s větším průměrem jader (0,4 - 0,8 mm Cu). Ve venkovských sítích vás mohli přehodit ze samonosného kabelu na nadzemní drátové vedení (bronz, Fe). Teď mě napadnou odborníci, že by se to neobešlo bez výpadku připojení. Tak tu hypotézu vylepším, že vám připojili další pár paralelně (ale to už je z říše sci-fi). Prostě technicky to možné je (a to neberu v potaz vf zesilovače či opakovače). Ale stejně se mi nejvíce líbí ta hypotéza s kabelovou spojkou, on izolační stav/útlum kabelu dost ovlivní, je-li nakopnut (příp. špatně zaizolovaná kabelová spojka). Možná na to přišli a opravili to.

White-Man (16.4.2006 14:20:58)

"Samozřejmě si nestěžuji"? No, osobně bych to jako stížnost bral. Jestli myslíš útlumem margin, tak nižší hodota=horší, tak spadnutí o více než 20dB je opravdu hodně. Spíš Telecom něco pos*al než vylepšil. Vím o čem mluvím, neboť já mám margin 10dB a je to strašné. Ještě, že mám služný modem, jinak bych byl v prd...