Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak zjistím port?

Jak zjistím port?

Maxi.Cartmen (23.4.2006 11:52:59)

POtřebuju zjistit na jakém portu běží hra NfS Hot Puursuit 2 abych ,vždy když jdeme hrát nemusel vypínat firewall.Já u mně založim hru a zbytek se připojí na mou IP,ale když nevypnu firewall ,tak se ke mně nepřipojí.Pls poraďte.Dík

Anonym (23.4.2006 11:59:49)

Bude to napsaný v návodu ke hře.

Maxi.Cartmen (23.4.2006 12:12:27)

Bohhuužel nemám

Anonym (23.4.2006 12:35:23)

No, tak si vem uctenku a jdi se zeptat do prodejny kde jsis tu hru koupil kde mas navod ktery jsou prece povinni prilozit.

Nargon (23.4.2006 13:04:20)

A pro ty co to nemaji zrovna legalne :) tak programek Active ports nebo TCPview. Pomoci tech to zjistis. A postup na zjisteni: 1] Zapnout ten programek 2] Spustit hru a vytvorit v ni server 3] pres alt+tab se prepnout do win (tady u nekterych her velky problem, protoze se odmitaji prepnout) 4] podivat se do toho programku, na local porty ve stavu "listening" u exace te hry. a jeste na protocol. To by melo stacit pro zjisteni na jakem portu to bezi. Alternativni metoda, podivej se na www.portforward.com jestli tam je tvoje hra a jaky porty pro ni nastavujou.

Maxi.Cartmen (24.4.2006 11:18:13)

Dík.Akorát nevim jak donutit hru ,aby se schovala na lištu a já se na to mohl podívat

Nargon (24.4.2006 13:06:02)

Jojo, to je presne ten problem o kterem jsem mluvil. A nebo jak se pise vyse, zkus to nejakym firewallem.

hermes3 (24.4.2006 13:30:06)

Nejspise pouzivas XPckovy firewall .-) Pak je tu jeste tato moznost(trochu kostrabata pravda): Stahni si toto -> http://www.snapfiles.com/get/firelogxp.html Je to prohlizec logsouboru winfirewallu. Nainstaluj. Vypni na chvili WinFirewall. Smaz soubor pfirewall.log ve slozce tve instalace win(asi c:\winnt), system si ho znovu vytvori po opetovnem zapnuti WinFirewallu, ktery ty ihned po tom smazani zapnes. Spust hru s pozadovanymi nastavenimi. Ukonci hru. Spust FireLogXP(bude v menu start-programy). Otevri si v nem soubor pfirewall.log ze sve win slozky(comp ho vytvoril novy). A prohlidni si kolonku SourceIP - hledej IPku sveho compu(nikoli ipku routeru, ale mistni IP - muze byt treba 10.0.0.1 apod, vedle bude hostname= nazev tveho compu). Pak uz zbyva jen se rozmyslet ktere z tech portu ve vypisu v dolnim okne patri hre, byvaji dva a vice, casto vedle sebe a nebude u nich moc pokusu o konexi - zpravidla jeden az 5). A posledni krok - rucne je povolit ve WinFirewallu a otestovat hru. p.s. mezi opetovnym spustenim WinFirewallu a otevrenim log souboru v tom prpgramu se snaz nijak nelezt na net - minimalzujes tim vysledny bordel v log souboru. A jeste jedna rada - zopakujes-li tyto kroky 2x s mezivymazanim logu -> mas vetsi sanci rychle najit porty hry, nebudou se menit .-) good luck

Anonym (24.4.2006 00:17:43)

http://www.portforward.com/cports.htm , ale ta tvoje hra tam stejne neni

Maxi.Cartmen (24.4.2006 11:17:21)

No právě.Tam jsem se koukal hned.

Fi (24.4.2006 11:37:08)

Záleží co používáš za firewall, používám sygate personal firewall. Pokaždé když se chce nějaká aplikace, kterou nezná připojit k netu,tak mi vyskočí tabulka,kde buď přístup povolím, nebo zablokuju. V samotném programu pak můžu sledovat,jaké porty používají jednotlivé aplikace...