Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaky ADSL/Wi-Fi router

Jaky ADSL/Wi-Fi router

peppa (25.4.2006 17:34:31)

Potreboval bych poradit nejaky kvalitni ADSL router kombinovany s Wi-Fi AP pro domaci sit. Hodil by se taky nejaky slusny konfigurovatelny firewall a kdyby to v sobe melo i USB print server tak bych se vubec nezlobil :). To vse tak do 4 tisic. Co jsem hledal tak nejvic se mi libi US Robotics MAXg (nejspis nema poradny firewall) a Zyxel 661HW-63 (nema print server). Toho US Robotics se celkem bojim, protoze nevim jak je ten model kvalitni a vubec s tou znackou nemam zkusenosti. Zyxel mi prijde docela vklidu (i ten print server bych ozelel), ale nejak mi vrta v hlave proc je tak levny. Ve srovnani s modelem 662HW-63 je jeho cena polovicni a taky je levnejsi nez starsi typ 650HW-33, ktery mam mimoched nyni ale vadi mi jeho pomale Wi-Fi. ADSL a Wi-Fi chci mit urcite v jednom zarizeni. Diky za rady.

Anonym (25.4.2006 19:50:17)

Už jsem měl tři 1. 3com Officeconnect - ten by spolehlivej, nastavení celkem jednoduchý. Nevýhoda - napevno antény a servis až v Irsku. (odešel po bouřce, vrátily peníze) 2. Draytek Vigor 2600Ge - hodně možností nastavení, dobraj Firewall, občas odpojoval síť na pár vteřin, servis v ČR (začalo se neznámo proč vypínat - jde na reklamaci) 3. D-Link G664 - ten mám asi týden a zatím se jeví vpohodě. Když k němu přiložíš ucho, tak trochu píská, ale funkčně je zatim bezproblému a za velmi slušný peníze - Telecom 2020Kč.

normal (28.4.2006 22:58:23)

Ja bych si koupil http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24313 a adsl modem zvlast.

Anonym (29.4.2006 12:23:34)

Velice rozumna rec, ale nekupovat wrt54g, ale http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34778 , to L navic v nazvu znamena, ze v tom bezi Linux a je mozne dohrat vynikajici firmwary tretich stran, jako napriklad hyperwrt, dd-wrt a dalsi. V soucasne revizi (5) wrt54g uz Linux neni a tak se ochudis o spoustu funkci. wrt54gl ale momentalne asi nikde v CR neni skladem a dodavka do CR prijde tak za 14 dni. Pokud by se Ti k necemu hodil USB port, doporucuji Asus wl-500g deluxe, ten se da sehnat od 2900 Kc s DPH a napriklad dd-wrt v nem bezi taky, pripadne Oleg. Pro Linuxove guru se do obou da nahrat Openwrt.

Anonym (29.4.2006 12:25:04)

Spoustu firmwaru jsem vynechal, ale na to uz je google...

Anonym (29.4.2006 13:26:41)

Aha, neprecetl jsem si, ze chces USB port pro tiskarnu. Tak to je volba naprosto jasna, Asus wl-500g deluxe + Oleg custom firmware a zvlast nejaky slusny adsl modem, napriklad jednoportovy Alcatel ST510. Pravda, oproti all-in-one reseni neusetris na spotrebe, ale vazne, stoji to za to. Dohromady za cca 4100 to neni napriklad oproti cenam modemu Draytek drahe a funkcne naprosto nekde jinde (toto neni snaha o flame).

peppa (30.4.2006 15:29:01)

diky za rady ohledne wi-fi routeru, ale prece jenom bych radeji neco kombinovaneho linux neni zrovna moje hoby, takze tyhle typy routeru mi moc nepomuzou, navic nechci mit v pokoji kde spim dve zarici zarizeni ktere blikaji jako o zivot, jedno bohate staci print server neni nutnosti, ale rad bych router se kterym nejsou moc problemy a ktery je bezpecny

Anonym (30.4.2006 19:57:40)

Pokud nechces problemy, k reseni uz jsem se vyjadril :-) Vazne nemusis byt linuxovy guru na to, aby jsi si do routeru nahral dd-wrt a vsechno si nastavis pres webove rozhrani. Kdyz nad tim ted tak premyslim, tak kdybych Ti nerekl, ze to je linux a mluvil o tom jako o alternativnich firmwarech, nejspise to nezjistis ;-)

Anonym (30.4.2006 20:43:04)

A rozhodne nekupuj ten d-link, pokud u toho budes chtit spat. Mimochodem mam dojem, ze taky bezi na linuxu :-)