Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > adsl - wifi - skype

adsl - wifi - skype

riki tavi (3.5.2006 20:28:19)

Ahoj, prosím o radu. Známý má ADSL modem DLINK DSL-G664T. Já mám COMPEX WPE54G jsme od sebe asi 100 metrů. Internet funguje bez problémů, ale já z jeho PC stahuji asi 5x rychleji, než on ode mě. Hlavní problém ale je, že se mě v intevalu asi jedné hodiny znovu načítá síťová adresa. Druhý problém je SKYPE, nebo jiný voice program Ať už přes naši síť, nebo přes net. Buď se zvuk šíleně seká, nebo slyší jen on mě a to tak že výborně. Zkoušel sem modemy natavovat podle různých rad, ale tyhle dva problémy pořád zůstávají. Moc děkuji za jakoukoliv užitečnou radu

Anonym (3.5.2006 20:40:51)

www.testyourvoip.com

riki tavi (3.5.2006 21:06:51)

Díky. Šlo o nějaké zavřené porty, tak sem to snad pořešil, ale pořád mě zůstává to časté znovunačítání IP adresy

Anonym (3.5.2006 22:28:31)

Bohuzel, toto neni muj salek caje, ale myslim, ze je to v tom D-Linku nastavene neco jako IP Lease time a to na dobu jedne hodiny. Neodborne odhaduji, ale myslim, ze to stoji za pokus zjistit. Pak to sem prosim napiste.

riki tavi (3.5.2006 22:39:36)

No, mě se zdá, že zas tak neodborné to nebude, protože to fakt bylo na 3600 sekund. Dal sem tam 24 hodin. Supr a díky !!! PS: a jak je možné, že kamoš stahuje nejakých 16kb/s z mého pc a já z jeho kolem 160?

Nargon (4.5.2006 10:55:27)

Nejaky netlimiter? at uz u tebe nebo u nej? Wifi totiz neni asymetricke, takze to musi jet stejne na obe strany.

riki tavi (4.5.2006 11:16:05)

net limiter mám spuštěný, ale tyhle hodnoty sem vyčetl v serious samurize. teda jestli mluvíme o stejné věci. mám tam hodnotu download a upload. De o to, že já si můžu z jeho hadru pouštět film třeba, protože mě to tahá 180 kb/s, ale jemu se seká jak sviňa, protože mu to ode mě tahá nejakých 30 kb/s