Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dotaz , poradí nekdo??

Dotaz , poradí nekdo??

Vincenzo (6.5.2006 11:45:48)

mám připojení ADSL, 2 megabity. Modem D-link 362T. Vstupy 1krát RJ11, napájení, výstupy 1krát USYB, 1 krát ethernet.Jak zajistím, aby mněly 2 počítače nezavisle na sobě ( i současně) připojení k internetui?? Musím mít switch nebo to de jinak?? Za odpověd dekuji....

Anonym (6.5.2006 13:46:19)

S tímto modemem to nepůjde,pro připojení 2 a více PC je třeba router a D-link362T je pouze modem nikoliv router.Buď si pořídíš adsl router nebo samostatný router,který zapojíš do tohoto modemu a PC pak do routeru.

cieluch (23.5.2006 08:55:53)

Nebo také nasdílet internet nebo pořídit si switch

Nargon (23.5.2006 10:24:30)

Porizenim switche si moc nepomuze, spis router by si mel poridit.

YANKEE (6.11.2006 22:50:01)

Vlastnim modem D-LINK 362T a ADSL připojení od O2. K tomu abych zprovoznil internet pro více počítačů jsem si zapůjčil router OvisLink (nevim jaké přesné označení). Při připojení routeru k tomuto modemu a konfiguraci hlásí router že je k modemu připojen (ping všechno potvrzuje). Problém nastává při zkoušce internetu, vůbec nefunguje. Zkoušel jsem různé způsoby, ale přez router z toho modemu internet nedostanu. Proto vám píšu, zda tu někdo neni kdo by poradil jak na nastavení routru/modemu. P.S: Modem funguje na 100%. Po připojení jakéhokoliv počítače z domácnosti internet funguje. Dokonce i když jsem udělal z jednoho počítače server, tak na zbylých počítačích internet fungoval. (vše na Win XP)

JOE (11.11.2006 21:08:44)

D-Link 362 je takovej paskvil, kterej je v základu nastaven tak, že při spojení k PC (popř. k routeru) přidělí PC vnitřní IP adresu (10.0.0.1) na 60 sec. Pokud se modem spojí na Internet, tak při další žádosti o IP přidělí PC adresu veřejnou (např. 80.200.80.100) a nadále pro tuto adresu dělá NAT 1:1. Z toho plyne, že jej takto nelze spojit k routeru, ani nelze na PC nastavit IP adresu staticky. Řešením je nastavit 362ku do bridge a na připojené routeru nastavit klienta PPPoE. Pak to bude fungovat.

Daniel (12.11.2006 08:43:06)

Mohu potvrdit dejte tam bridge mod a PPPoE na routeru a jede to OK.

Dave_Q_Stone (12.11.2006 21:53:13)

tak dnes jsem to uplne nahodou vyresil. Mel jsem absolutne stejny problem. Do dsl modemu jsem prdl hub do nej 2x pc a nejelo nic. Volam na o2 a at zkusim pevnou IP a kdyz to nepomuze tak at mrknu sem, ale ze nejspis bude potreba jinej modem nebo misto hubu switch. Tak jsem nastavil pevny IP a nejelo nic, vratil jsem na jednom pc DHCP a tam se to rozjelo. Jdu delat neco jinyho, pozdeji dojdu k druhymu pc a jen tak z hecu zkusim net a ono to jede. Jelikoz to bylo o patro vejs tak valim dolu jestli to tam jede a tam pc vyply. Tak ho nahodim a hele internet jede , valim zase nahoru a tam jede taky. Nechapu to presne , ale je mi to jedno. 1. PC mam DHCP 2. PC ma pevnou IP : 10.0.0.2, 255.255.255.0, 10.0.0.138 (dsl modem)

JOE (14.11.2006 22:45:08)

To je taková malá "chybka" tohoto modemu-nemodemu, routeru-nerouteru. Problém je v tom, že je vždy potřeba nejprve ten routing jakoby nstartovat jedním PC kde je nastaveno přidělováni adres z DHCP. Pokud budou obě PC vypnuté a zapneš jen to se statickou IP, tak Ti Internet nepojede, musíš nejprve doběhnout zapnout to PC kde je IP dynamicky. Popravdě řečeno nic moc, ale alespoň budeš mít trochu tělocviku :-)).