Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nefunkční adsl plz poraďte..

Nefunkční adsl plz poraďte..

Tomas (9.5.2006 19:08:01)

Před měsícem jsem si objednal adsl u novery, po třech týdnech ho spustila ovšem u mě nejde, i když na mém telefoním čísle by mělo fungovat. Zkoušel jsem si ten internet zapojit u souseda přesně jak jsem ho měl doma já i s mým nickem a heslem od ISP a vše fungovalo normálně...doma se normálně na router připojím vše nastavím jak má být(u souseda to stejné nastavení fungovalo) ale adsl nechce naskočit...v routeru to pořád píše že prohledává kanály, analyzuje a pak ještě něco ověřuje a to pořád dokola....Nevíte co s tím?BTW já bydlím v paneláku a soused v rodinném domku, podle mě je to někde v telefoních rozvodech..na koho bych se měl obrátit?

Tomáš (9.5.2006 19:09:09)

Jo ještě telefoní linka je od 4.telecomu a net od novery.

Anonym (9.5.2006 21:13:37)

Zeptej se zda máš správně na ustředně telecomu (je jedno od koho máš ADSL) nastaven "profil" tz pokud máš objednáno ADSL 512/128 to samé musí být i v profilu .....pokud máš jinou rychlost tak podle toho stejný profil....možná to pomůže

Anonym (10.5.2006 06:16:53)

Obrať se na Noveru a nahlaš poruchu - zkusí to s tebou overit zda maš skutečně vše ok, pokud jo zařídí ostatní.

Anonym (10.5.2006 08:02:37)

nez toto vsechno udelas, podivej se, jestli mas v modemu nastaveno PPPoE, to je u nových instalací potřeba, starší (z minulého roku) mají nastaveno PPPoA

Anonym (10.5.2006 09:34:26)

Zanedlouho bude jen PPPoE

Tomáš (12.5.2006 08:45:08)

Na Noveře mi řekli, že mám mít nastaveno PPPoA, PPPoE se nastavuje prý jen výjmečně