Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dálková správa

Dálková správa

Martin (25.7.2003 15:31:19)

Potřebuji poradit, mám server w2000 na něm ADSL Basic s modemem Alcatel 510i napojený do síť. karty, používám VPN protokol PPTP, firewall je winroute 4.2 od firmy Kerio tech., provider ie IOL, pokud spojení nespadne na straně ČT, jede to celkem dobře, nemám statickou IP adresu, v daném programu Basic není v nabídce, jedná se mi však o to, že pokud se IP adresa nezmění, potřeboval bych se na tento server s naistalovaným ADL dostat s jiného pracoviště. Veřejná dynamická IP adresa je sice přidělena, ale podle mne ukazuje pouze na K NATu na SSG, takže se nedostanu až k sobě i když mám dobře namapované všechny porty na svém firewallu, které potřebuji pro dálkovou správu. Ping na tuto veř. IP adresu zůstane viset u ČT, já jsem se svým servrem pouze součást intranetu ČT. Myslím si, že to půjde, až bude odstraněn NAT a sním SSG, SSD. Jesli máte někdo nějakou radu a předem dík. jinak hodně nervu s ADSL.

Sat20 (26.7.2003 22:05:18)

Máme ADSL Profi na 2 pobočkách. Na jednu se dostanu (vzdálená administrace Winroute), na druhou ne. Určitě je to chyba u IOL. Nefunguje to v Praze, nedojde tam ani ping.

Martin (26.7.2003 22:54:31)

U ADSL Profi by měla dálková správa fungovat, není tam SSG, SSD. Dobře je popsaná topologie ADSL pro jednotlivé programy na http://www.vkc.cz/adsl_topologie.htm.

Adin (27.5.2004 23:42:24)

Take si myslim ze je chyba nekde u vas. Ja se dostanu do sve site v pohode. Mam teda statickou IP, ale to by snad na to nemelo mit vliv.

Petr (28.5.2004 08:15:03)

Také bych hledal chybu u vás. Bez problému se dostanu i na přípojky s dynamickou adresou. Jediný případ, který by mohl být problém je, kdybyste byl také na ADSL ve stejné lokalitě a ISP by veřejné adresy nepřiděloval přímo na modem, ale řešil by to NATem 1:1, který by měl špatně nastavený. (s tím jsem se setkal, ale později od tohoto řešení ISP ustoupil)

Michal (27.5.2004 20:03:48)

ping i vzdálenou správu musíte mít povolenu ve Winroutu pokud ji máte povolenou a i přesto se na ni nedostanete máte špatně nastavený modem

Anonym (28.5.2004 07:32:00)

U basicu je samozrejme verejna IP v nabidce...za priplatek cca 100;-mesicne....ja rozchodil vzdalenou spravu na Alcatelu 510i E4 následovně: povolit ve firewallu modemu prostup (já ten firewall zakázal úplně, jsem za NATem), v NAPT modemu namapovat porty z verejne adresy modemu (i u basicu je verejna, ale dynamicky pridelovana) na vnitrni adresu a port, kde pobezi klient na vzdálené ovládání PC (já používám VNC tedy port 5900), povolit prostup v personal firewallu (Kerio). PS. kolega používá službu dynalias pro dostup z ineternetu na dynamickou IP, nebo zkuste sluzbu NoIP