Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Verejna IP a cellpipe 22A-FX

Verejna IP a cellpipe 22A-FX

unknowntown (23.5.2006 14:21:32)

Mam verejnou IP, ale kdyz chci nahostovat server pro jednu hru tak se na me nikdo nepripoji vse asi zkonci v modemu... jak ma prislusny port popr. celou ip nasmerovat na muj pc?

Rada (23.5.2006 15:01:50)

Čau, nezmám sice ten tvůj modem/router, ale jistě tam je někde položka PORT FORWARDING. Většinou to býva v sekci firewall apod. Je prostě třeba ten port, který používá ten herní server, směrovat z tvého routeru na lokální IP na PC, kde server běží.

unknowntown (23.5.2006 15:52:05)

tak Port Fowarding sem nenasel to musi bejt nekde zahrabany :( ma nekdo nejakou radu?

Nargon (23.5.2006 17:55:47)

U tohodle modemu se to tusim jmenuje Virtual Server.

Anonym (23.5.2006 18:25:39)

Tak nevim bud sem slepej nebo to tam neni...

Nargon (23.5.2006 18:33:24)

Jen tak jsem stahnul manual a zbezne ho prolistoval, podle obrazku, to vypada ze ma stejnej system jako XAVI modem. Takze tady mas navod jak ten nat nastavit: https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=97458 Nastaveni je pro port 1005 a lokalni ip 10.0.0.3 Pouzit jiny cisla snad zvladnes :-)

unknowntown (23.5.2006 20:18:52)

diky moc funguje to, ale je tu jinej problem... pet minut de hra ok, ale jakmile se pripoji vic hracu (6) tak zacnou lagy atd... a kdyz vypnu hru tak asi za pul minuty zmerim rychlost pripojeni a ta je 400kb a to je dost malo... A za 3-4 minutky je to OK Tak se si to tu trochu procital a narazil jsem o threadu o NAT, ze podporuje malo sessions a ze se po chvili zacne net zpomalovat a zasekavat, jako u me, tak se chci zeptat, kdyz vypnu NAT a zapnu ZIPB, cimz by melo dojit k prideleni verej. IP az k sitovce a nat by se mel obejit, ale nevim o co vse pri tomto prijdu. O zabezpeceni by se mi moc prichazet nechtelo. PS: doporucte mi nejakej ADSL router do 2000kc, ktery by nemel takoveto problemy s NAT a hlavne podporoval port fowarding

Anonym (23.5.2006 20:20:04)

PS: NAT tabulku sem rozsiril na 512 zaznamu a porad se to deje :(

Nargon (23.5.2006 20:50:28)

Hmm, tak pri hrani by problem s nat sessions byt nemel. sice nevim jak je ta tabulka velka (odhadem kolem stovky) tak hra s 6ti hraci by jich nemela zabrat vice nez 20. Problem vidim spise jinde. Pokud jsi zakladal server ty, tak muze byt problem s tvym uploadem, ze nestiha. (holt nevyhoda serveru) Pokud vezmu na uzivatele cca 4KB/s tak pri 5ti hracich to je na 160Kbit upload, coz je tak na hranici pro 256Kbit upload. Pro 6 hracu je to uz 192Kbit a to je tak ta hranice maxima, a to casto vyletej pingy a uz to neni moc pouzitelny. Pokud jsi se pripojoval k nekomu na server, tak bys asi nepotreboval forwardovat porty. Dalsi moznosti je ze to tvuj ISP nejak blokuje. Ale to se mi nezda, spis problem toho uploadu. Schvalne zkus si pri hrani zapnout nejakej merak se statistikama, kolik ti toho tece in i out.

unknowntown (23.5.2006 21:47:56)

tak jsem vypnul NAT nahostoval hru a jelo to uplne v pohode... tak o co teda prichazim, kdyz ten NAT vypnu? nebo jakej router bych si mel poridit?

Nargon (23.5.2006 22:16:07)

No prichazite castecne o bezpecnost. Tim ze mate verejnou IP az na PC, tak nejste chranen natem, ktery odfiltruje vetsinu prichozich spojeni. Firewall (IP Filter) jste mel stejne vyply, takze tam je to stejny. Pokud vam na PC bezi nejaky dobry firewall (napriklad Kerio, nyni jiz SunBelt) tak se teoreticky nemate ceho bat. Urcite bych se vyhnul stavu, kdy firewall nemate vubec. V nejhorsim pripade pouzit ten integrovanej do winxp, ale to jen jako krajni nouze do doby nez stahnete a nainstalujete nejaky jiny. Hacker co se k vam chce nabourat se k vam naboura i pres vsechny firewally :) ale proc by se zrovna k vam chtel nejaky hacker nabourat kdyz ma takovejch zajimavejch serveru, kde ma zaruceno ze zizka neco uzitecneho. Treba servery microsoftu :DD Osobne bych rekl, ze stav se ZIPB je asi nejlepsi reseni pro jeden PC. Cloveka netrapi problemy s natem, ma verejnou IP az na pc, a jedine co mu staci nastavovat je firewall na pc, a to zvladne snad kazdej. Ja bych vam radil nechat to tak a novy router nekupovat.

unknowntown (24.5.2006 00:07:15)

OK necham to tak, kerio bezi, dekuji mnohokrat za vase rady.