Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Asus TI4631 a nový firmware 3.6.0C_3W00

Asus TI4631 a nový firmware 3.6.0C_3W00

Petr (23.5.2006 19:10:15)

Nainstaloval jsem nový firmware 3.6.0C_3W00 ze stránek www.joyce.cz a zdá se vše být v pohodě. Jenom mám takový, pro mě celkem významný, problém. Když si ve webovém rozhraní nastavení modemu, v záložce ADVANCED/PORT FORWARDING nastavím nějaké nové pravidlo (např pro DC++) a hotové pravidlo přesunu z Available rules do Applied Rules a vše uložím tlačítkem APPLY a následně ještě vše uložím v záložce Tools/ System Commands/ save all, tak při vypnutí a znovuzapnutí počítače se již toto pravidlo v záložce Applied Rules nenachází!!! A je pouze v Available rules... Takže po každé když chci třeba něco stáhnout z DC++ a zapnu počítač, tak musim do nastavení modemu a zde tohle pravidlo přesunout mezi povolená pravidla a vše uložit.. A to funguje opět jen do té doby, než znovu zapnu počítač.. Nemá s tím někdo podobný problém? Taky nevím jestli se dá starší firmware vrátit zpět... děkuji za případné rady...

Petr (24.5.2006 11:17:35)

To vážně nikdo nemá žádný nápad nebo podobnou zkušenost?? :((

kaktus (24.5.2006 22:35:57)

mě to tam drží jak vyšitý,mám stejné nastavení.....

Solomon (28.3.2007 22:48:10)

Je to fakt blbý, ale nemá. Nový firmware jsem tam dával prakticky hned jak se objevil ale problémy nebyly a nejsou. Pravidla se ukládají a pamatují. To bude nějaká duchařina. Každopádně bych ale zkusil ten reset do defaultu ( tlačítkem )

1woko (29.3.2007 07:58:17)

U některých modemů je problém s používáním Firefoxu nebo Opery a nastavení je možné úspěšně ukládat jen v IE.

Anonym (25.5.2006 00:30:18)

A restart modemu to ustojí? Jediné, co mě napadá a co by mohlo mít vazbu mezi modemem a počítačem je UPnP. Takže pokud máš XP, zkusit vypnout UPnP a uvidíš.

Petr (25.5.2006 13:59:38)

No jo.. jenže v tom novym firmware v tom webovym rozhraní už ta položka UPnP není... ani nic podobnýho sem tam nenašel...

Anonym (25.5.2006 14:11:56)

A co zkusit treba http://www.joyce.cz/stranka.php?kat=28

Anonym (25.5.2006 15:13:38)

no nemysli si že jsem jim nepsal... už asi před tejdnem... bohužel nejsou schopni odpvědět...

Petr (29.5.2006 17:39:11)

no tak nakonec mi z JOYCE odepsali a poslali i poslední vydaný firmware který měli k dispozici... Přehrál jsem ho a už jsem si myslel, že to bude v pohodě. Po prvním vypnutí a zapnutí kompu, to pravidlo bylo stále mezi Applied Rules, ale jakmile sem počítač vypnul na dýl (přes noc) a ráno ho zapnul, už to zas bylo pryč.. :((( celkem mě to točí... Prej starší firmware se tam už nahrát nedá... sakra...

Anonym (5.10.2006 17:11:16)

Zhish co je to za blbost? Vypinas pocitac a ne router ... to s tim nema co delat, jestli Ti prestava chodit pravidlo z routeru na pocitac kterej zapnes tak sem mimon. Jediny co me tak napada, ze nemas na tom routeru nastavenou pevnou IP podle MAC kompu, a pri kazdym startu Ti to flakne jinou a to pravidlo ktery je porad mezi aplikovanejma je aplikovany na IP ktery uz tam neni. Tak se koukni jestli mas v tom Asusu rezervovanou pevnou IP pro tu Tvoji MAC

Anonym (7.10.2006 18:28:20)

Tobě se s vypnutím počítače vypne i napájení routeru? Jestli ne, tak jediná možnost je přenastavení někým z WAN pokud není zakázané IGMP, což si ověř nejdříve a je-li povolené, tak ho zakaž. PC po zapnutí nemá jak nastavení modemu ovlivnit. Leda by nějaký trojan simuloval login do web nastavení modemu a ještě uměl i to, co popisuješ. To je nepravděpodobné, takže je-li IGMP zakázané a vytvořené pravidlo zmizí, tak reklamovat. Jestli ano, nebude to vadou HW (paměť), protože by nedrželo ani přístupové jméno a heslo k ISP. Není tam nějaké zatrhávací políčko k zakázání trvalého zápisu pravidel do paměti? Chce to přečíst manuál, protože help byl u tohoto modemu odflinknutý a ne ve všem funkční. Pokud to není v manuálu výslovně zakázáno, nebo uvedeno, že návrat k předchozí verzi firmware není možný, tak proč by to nešlo? Sám jsem ho před rokem vracel právě pro ještě horší chyby v nové verzi programu poté, co jsem do něho vrátil původní verzi. Jestli to nyní nejde, tak to jít ani nesmí, i kdyby to někdo zkoušel provést. U tohoto výrobce je však třeba brát s rezervou i tu úvodní gratulaci k zakoupení jeho produktu;-)

Anonym (8.10.2006 00:25:27)

jakej je prosim ten nejnovejsi firmware kterej ti poslali mailem?

petr (27.3.2007 21:58:12)

A má někdo taky prosím vás ten starej firmware? protože to chucu ted predelat na novej, ale se starým mám jen super zkušenost na tom co mám. Ale kamoš ma dalši a ten musi občas resnout. Chci tam nahrat novej jen kvuli tomu ADSL2+...

Anonym (6.10.2006 10:26:39)

Osobně bych asi zkusil reklamovat modem. I když, možná bys ještě mohl zkusit vypnout UPnP v počítači.