Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s modemem D-Link DSL-360T

Problém s modemem D-Link DSL-360T

Martin (31.5.2006 15:49:35)

Zdravim, mám problém s tímto modemem, všechno mám nastavené dobře, ale asi tak přibližně po 2 hodinách se mě stane že naráz internet nejde, ale diody ADSL a ethernet svítěj, když ho nachvili vytahnu ze zásuvky a zas připojim tak se modem připojí a zas to tak 2 hodiny de, nevím včem by mohl být problém, předtím jsem měl Sagema do USB, ale ten furt padal(ve win se to tvářilo že je to připojené i ta ikonak tam byla že je to připojené) ale internet nešel, vždycky jsem ho musel odpojit a připojit) tak jsem si říkal že když si koupím ethernetovej modem tak to bude už v pohodě a vono mě to taky padá, v čem by mohl být problém?Mám službu Internet Xpress Impuls. Díky za rady.

tajtrlik (1.6.2006 10:03:11)

zkus ho prekonfigurovat v setupu,me to padalo pravidelne kazdou hodinu po zmene rychlosti adsl a po konfiguraci problem zmizel

Pet (1.6.2006 11:11:22)

Zkus si nahrát nový firmware (bylo to i tady v diskusi). Už měsíc jsem na něj ani nešáhl.

Martin (1.6.2006 18:55:59)

Jaká je poslední verze?od toho kolegy co jsem to kupoval tak me rikal ze tam nahral nový

Pet (1.6.2006 23:42:07)

Kecal. Poslední verze (aspoň o který vím a na kterou jedu): V3.00B01T02.EU.20060220 Jinak řečeno ty tam máš verzi 1 z června 2004, tahle je v. 3 z února 2006 (s ADSL2).

pavelsan (8.1.2007 21:09:13)

zkuste FTP ftp://ftp.dlink.de/dsl/dsl-360t/driver_software/

Martin (1.6.2006 19:02:49)

Tak dneska u mě byl technika zkoušel testovat linku a říkal že linka je v pořádku a že modem je připojen stále, ale že dochází k rozpadu komunikace mezi modemem a PC, protože když to maka v pořádku tak je ta IP adresa síťovky přidělěná automaticky na třeba xxx.xxx.xxx.xxx ale potom naráz dojde k tomu že se IP adresa síťovky v kompu změní sama na jinou a spojení mezi modemem a PC se rozpadne, tak říkal že by to mohlo být buď modemem nebo kabelem nebo síťovkou v PC, ale kabel jsem zkusil dát jiný a taky to spadlo, pak jsem zkusil připojit modem k notebooku a spadlo to taky, takže myslím že kabelem to nebude a že by byla špátná síťovka v kompu i notebooku je dost nepravděpodobný, takže zbývá v úvahu modem, ale ten od něž jsem modem koupil říkal že to makalo v pohodě a firmware tam nahrál nový(V1.00B02T02.EU.20040614) jestli je to ta verze.Tak teď už si fakt nevim rady :((((

Anonym (1.6.2006 20:04:18)

Tak tomu co ti věšel na nos ,že to makalo,to omlať o hlavu.Hlavní zásada je ,pokud něco funguje,tak neměnit firmware.Prostě podělal modem updatem firmwaru,tak ti ho prodal.

JOE (2.6.2006 12:08:12)

Nastav si modem do bridge, na síťovou kartu si dej pevnou IP adresu a ve Win si vytvoř nové připojení pomocí širokopásmové služby (klient pppoE). Tydle D-linky jsou dost problémové modemy a sama funkce ZIPB je taky dost problémová. D-Link 362-T není ethernetovej modem ve smyslu dobrého síťového modemu, je to takovej paskvil, když ti někdo doporučoval síťovej modem, určitě nemyslel combo.

K.A.P.R (13.8.2006 23:14:05)

Mám taky problém s tímto modemem vse mam nastaveno tak jak ma byt (volal jsem i na linku bluetone k technikum) modem prijima i odesila data ale internet proste nejde poradi nekdo co s tim ? novy frimware ?

K.A.P.R (13.8.2006 23:52:32)

pokud nekdo ma tento modem muze nejak popsat cele nastaveni uz opravdu nevim co s tim mam delat.

Pet (14.8.2006 16:30:18)

Já ten modem mám a jede naprosto v pohodě, ale u tebe bude možná problém uvedený níže. Modem totiž (při zapnutém DHCP) přidělí připojenému PC po zapnutí nejdřív adresu z privátního rozsahu, po připojení to pak změní (alespoň u mě) na globální pevnou adresu, kterou dostane od poskytovatele. Protože to mám píchnutý do routeru a ten si tu adresu sám zjišťuje, je to ideální řešení, protože tak se mi přímo na router dostane externí IP. Proto bych doporučoval zkusit 1) nahrát poslední FW (je to v diskusi), 2) zapnout modem, po pár minutách zapnout PC a zkontrolovat, jestli má PC přidělenou externí IP a jestli funguje správně ADSL. To samý udělat při pádu (zrušit a obnovit přidělení IP adresy v PC).