Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL router a verejna IP

ADSL router a verejna IP

Radek Duchoň (7.6.2006 22:37:05)

Dobrý den, koukám, že tohle forum spamuju dotazama, ale mám ještě jeden. :) Koupil jsem si ADSL router, takže problémy s modemem Sagem 840 F@st přestaly. Net mi beží už přes dva dny a paráda... Problém je v tom, že jsem přišel o veřejnou IP. Ale na venek "působím" pod stejnou IP jako předtím. Akorát není veřejná. Nebo se na můj Ventrilo server už nikdo nepřipojí. No a teď ten dotaz. Dá se ten router nějak nastavit aby ta IP byla zase veřejná?

Anonym (7.6.2006 22:41:05)

Dá, říká se tomu bridge. Ale nazval bych to "nešťastným řešením". Spíš bych ti doporučil nastavit portforwarding. Jinak též na http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm bacha na mezeru:-)

Anonym (7.6.2006 22:41:39)

veřejnou adresu máš, pokud máš připojenej jeden komp, potom ho hod do DMZ zony (vystavis ho tak internetu a bude se chovat jako by mel verejnou IP)

Anonym (7.6.2006 22:44:29)

IP adresu máš veřejnou a je přidělená routeru,PC má pak od routeru přidělenou neveřejnou ip adresu.Pokud provozuješ na PC server,tak je třeba na routeru zadat pravidlo do NAT tabulky aby se provedl překlad adresy z veřejné na neveřejnou (to je jedna z hlavních funkcí routeru,právě proto ho také máš).U každého typu se to provádí rozdílně,je třeba aby jsi napsal konkrétní typ nebo se podívej na www.portforward.com ,najdi tam svůj typ a postupuj podle návodu.

Radek Duchoň (7.6.2006 23:00:48)

no mam Edimax AR-7024-B ale ten tam neni... nasel sem v nastavovani to DMZ i NAT, ale chce to po me veci ktere sem nikdy nedelal a mam trochu strach experimentovat... :D V tom NAT muzu vybrat Enable (coz je) a pak mode (Dynamic NAPT, NAPT, NAT) nebo sem nasel jeste jednu zalozku asice Advenced NAT settings a tam muzu vytvorit Session Name (coz po me chce: jmeno, interface napr Ip Pvc0...) a pak muzu vybrat nejake session name a priradit User's IP. Tak nevim, mam strach tam zkusit neco pridat jak me napadne...

Anonym (7.6.2006 23:10:47)

Vyber NAPT (překlad portů) a zadej tam: outside ip=0.0.0.0 (to znamená jakoukoliv právě přiřazenou veřejnou ip adresu) outside port=port aplikace,který chceš forwardovat inside ip=ip adresa PC,kde běží aplikace na kterou se chceš z venku dostat inside port =port aplikace na kterém beží protokol =TCP nebo UDP dle toho na jakém protokolu běží tvá aplikace

Anonym (10.6.2006 15:46:55)

v port forwarding sem nastavil: ext. port 3784~3784 private port 3784 port type: TCP i UDP ale nevim jestli host IP ma byt ta moje "verejna" nebo ta ze site 10.0.0.8 prosim o radu...

Anonym (10.6.2006 16:18:56)

Host = PC

Pavel (29.10.2006 13:13:19)

Prosim o radu jak nastavit Edimax AR-7024 abych mohl byt aktiv v P2P siti prosim kontakt tel.739274608