Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Homologace modemu

Homologace modemu

Adin (13.2.2004 16:24:47)

Nevite jak je to s homologaci ADSL modemu? Prodejce mi tvrdi, ze homologace neni potreba, staci prohlaseni o shode. To bych jeste zkousnul. Ale problem je v tom, ze ten modem mi nefunguje resp. nedetekuje ADSL linku. Dal jsem ho na reklamaci, po vice nez mesici a pul vyhruznych telefonatu mi rekli at se stavim. Pak mi sdelili ze modem je v poradku a jim funguje, nacez jsem ho donesl domu a samozrejmne nic. Jedine co mne momentalne napada, ze ten modem je Annex A a ja jedu pres ISDN. Netusite jestli je mozne, aby nektere linky v CR byly Annex A a jine Annex B? Myslel jsem, ze to predelali vsechno. Jinak modem je U.S. Robotics USR 9000 a radoby prodejce Alzasoft. Zacina mi pripadat, ze jsem vyhodil 3000 Kc z okna.

Miroslav Šilhavý (13.2.2004 16:54:00)

Homologace opravdu potřeba není, stačí to prohlášení o shodě. Dnes se už výhradně používá Annex B, ale dříve se používal na analogové linky Annex A. Annex A se ale nikdy nepoužíval pro ISDN!

Adin (13.2.2004 18:48:26)

Je mi to jasne, slo mi o to ze pokud je ten modem skutecne Annex A, tak mi prodejce lhal kdyz tvrdil, ze mu to v soucasne dobe funguje. Diky za odpoved.

Anonym (15.2.2004 17:46:38)

Nemusel lhát. Staré přípojky zůstávají na anex A.

Anonym (23.2.2004 23:58:09)

Jestli si to koupil po internetu, tak mas ze zakona pravo do 14ti dnu zbozi (modem) vratit bez udani duvodu a prodejce ti musi (ze zakona) vratit penize. Jestli v kamenne prodejne, tak mas velkou smulu. Nicmene Alzac je sunt nejsuntovatejsi, uz nejsou nejlevnejsi jako byvali kdysi a bohuzel i ten pristup je PODSTATNE horsi.

Bob (19.2.2004 14:40:53)

Heled ja si ho koupil taky a taky zatim nic. Zajimalo by me jestli si ten problem vyresil a jak. Jinak ja mam analog.

Adin (19.2.2004 17:28:06)

Vyresil jsem to tak, ze jsem koupil jinej modem. S tim US Robo. jsem se pokousel o reklamaci, ale bezuspesne. Jeste zkusim par znamych co maji nejaky kontakty, moc sanci tomu nedavam. Kdyby prece jen, tak podam zpravu. Jinak ho vyhodim z okna.