Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > WELL PTI845G

WELL PTI845G

h4k4cek (13.6.2006 21:01:25)

ahoj, koupil sem si tento router a mam s tim jeden problem, sice uz reseny tady v poradne, ale reseni mi to neposkytlo. Jedu pres TISCALI, platforma TELENOR. Tedy obdobny pripad jako tu byl, nicmene se lisi poskytovatel a rychlosti pripojeni. Mam 2048 / 256 a potreboval bych znat hodnoty PCR a CDTV, protoze kvuli spatnemu nastaveni techto hodnot pripojeni pada, respektive pada upload, a v okamziku padu uploadu padne i download. Ani poradne nevim co znamenaji, nicmene jsem zkousel laborovat a menit. Mel jsem tady podle toho reseni nastaveno PCR na 750 a CDTV na 20000, nicmene vypadky jsou dale. Po nekolika pokusech se mi jako nejlepsi jevi nastaveni PCR 600 a CDTV 1, ale vypadky jsou stale, ale mene casteji. Ale zas kolisa rychlost jak DL tak UL. Nevite nekdo jak to nastavit aby to bylo 100% funkcni a aby byla zajistena 100% rychlost ? Predem diky moc za odpovedi

Anonym (14.6.2006 00:37:02)

Podle manuálu: PCR (Peak Cell Rate): V módu ATM (Asynchronous Transfer Mode) určuje maximální počet zabezpečovacích buněk, které smí být vyslány za sekundu. Pole je aktivní pouze, je-li zvolená třída služby (QoS) VBR. CDVT (Cell Delay Variation Time): V módu ATM (Asynchronous Transfer Mode) definuje maximální přijatelné zpoždění přijatých buněk. Pole je aktivní pouze, je-li zvolená třída služby (QoS) VBR. Jinak obojí zkuste nastavit na obrovské hodnoty a jestli to bude furt padat, bude problém asi někde jinde.

h4k4cek (14.6.2006 23:06:05)

kdyz zkusim nastavit obe hodnoty na hodne moc, tak to je jeste horsi, pada to kazdou chvili a rychlost je desna. No zatim to necham nastaveno na 600 a 1 pze pri techto hodnotach to jaks taks slape a pockam co mi napise joyce nebo gts novera.

jankop (15.6.2006 11:46:15)

Opravdu tvůj ISP podporuje VBR? Obvyklejší je defaultní nastavení UBR.

h4k4cek (15.6.2006 13:31:33)

Abych pravdu rekl, tak nevim, ale kdyz to necham nastavene na UBR tak to pada. Kdyz to dam na CBR, v tom okamziku se stanou pole PCR a CDTV aktivni, a nastavim je, tak to jede lepe. Takze na tom asi neco bude, kazdopadne muj ISP (TISCALI) mi nebyl schopen rici, proc to nejde, nebo jak ty hodnoty nastavit.

Anonym (19.6.2006 14:27:40)

velice pochybyji, ze by jsi mel nastaveno na tvem ADSL CBR, to by si platil daleko vetsi castky....nejpravdepodobneji mas pripojku UBR. CDVT je v podstate parametr, který říka s jakým zpožděním (nebo zrychlením) můžou přijít data z ATM sítě (čím větší číslo, tím vyšší tolerance, ale vetší zpoždění....nutno nastavit ve spolupráci s ISP) a PCR je zase z oblasti VBR kde udává maximální počet buněk (tedy rychlost) přípojky (opět musí být nastaveno s ISP)

h4k4cek (19.6.2006 14:58:53)

Dekuji za osvetleni pojmu, pri volani na tech. podporu tiscali mi bylo receno, ze toto neni jejich problem a ze oni ty hodnoty neznaji a ze to mam resit z JOYCE.cz. Myslim si, ze oni to moc dobre vedi, ale nechteji mi to rict, protoze jsem od nich odmitl koupil adsl routeru za 4000, kdyz normalne stoji zhruba 2500 :) Tak jsem psal na JOYCE, kde jsem jim to rekl a pozadal je, jestli by nemohli od Tiscali tyto hodnoty ziskat, tak uvidim. Nicmene kdyz to nastavim na UBR (tedy bez moznosti zmen techto parametru), tak spojeni pada, takze ty hodnoty nastavit musim