Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > G664T D-Link podivnost ADSL

G664T D-Link podivnost ADSL

Lukáš (14.6.2006 11:01:59)

G664T D-Link podivnost ADSL ahoj chlapi, měl jsem g664t špatně zapojený, před splitterem byl ještě telefon do 1. patra a až za splitterem bylo přízemí net + telefon... tak jsem to předělal a začalo to moooc blbnout... dráty mám dobře, zkoušel jsem po nich honit telefonní signál a bylo to OK... jenže poslední 3 dny když příjdu v podvečer domů, tak net nejde a musím vyhodit router ze zásuvky (restartovat), pak to naběhne... měl jsem tam nejnovější FW a jelo to, teď jsem zkusil prý stabilnější starý fw (downgrade) a večer uvidím... každopádně ty výpadky jsou hodně divné, nejde to třeba od rána do doby, kdy příjdu (kolem 6 hodin odpoledne) a restartuju router. Když net jede tak už se při něm volat dá z obou telefonů, ale když zavěsím pevnou tak mobil, kterým jsem na ni volal, stále "volá" a musím ho zavěsit klávesou. Horní telefon je digitální s neonem, dole je ze zvyku a tradice ten starý rotační

jankop (14.6.2006 11:48:08)

Přiznám se, že nevím, co je to digitální telefon s neonem. Předpokládám, že je to homologovaný telefon. Pokud není, pak klidně může docházet k libovolným problémům například tím, že linka je přetížená, protože telefon překračuje její maximální zatížení. Jednoduše bych zkusil ten neónový telefon odpojit. Když to bude volat a internetit, tak holt budeš muset telefonovat bez neonu.

Lukáš (14.6.2006 13:08:14)

no je fakt že než byl za splitterem tak to jelo (až na výpadek netu při volání) ale zrovna jeho bych se nebál - ten neon byla funkce při zvonění (telefon podsvícený při vyzvánění), ale my to nepoužíváme a není do telefonu přiveden externí zdroj napětí pro neon...

Anonym (16.6.2006 08:53:59)

tak jsem podflashoval G664T na starý FW a jednu noc a den to jelo, ale na večer to zas vypadlo a pomohl až restart routeru... smůla je ta, že nebývám doma a je na mě připojen soused, který je tak dlouho bez internetu :-( ach jo jelo to paradoxně až do doby, kdy jsem "vylepšil" zapojení - že jsem dal oba dva telefony za splitter. Dříve byl ten tónový nový před splitterem a starý pulsní s rotačním číselníkem za splitterem... nejelo to jen při volání, ale drželo to... taky nevím, jestli jsem nějak nezbořil router, když jsem trochu pozkratoval telefonní dráty při tom zapojování O:-) zkusím si s kolegou na chvíli prohodit splittery, co to bude dělat.

Anonym (16.6.2006 10:01:02)

Tak ať si soused taky pořídí ADSL a nebude na tobě závislý.

Anonym (16.6.2006 10:24:51)

to není moc řešení - po pravdě já nebývám doma, tak to využívá spíš on

jankop (16.6.2006 16:27:41)

Tudle jsem byl někde mimo a když jsem se nečekaně vrátil, tak jsem doma taky narazil na souseda. Naštěstí se ale soused o ADSL nezajímá. To bych ho hnal!

Lukáš (17.6.2006 08:23:42)

jedu přes GTS na 2048/256) router: System Uptime 13 hour(s) 1 minute(s) se divím, že to zatím drží, po downgrade routeru (oficiálně nejde) to jelo noc a den a pak zas buchlo DSL Status Connected DSL Speed 512 Kbps Upstream, 4096 Kbps Downstream DSL Status Connection Status Connected Upstream Rate (Kbps) 512 Downstream Rate (Kbps) 4096 US Margin 31 DS Margin 17 Modulation MMODE LOS Errors 0 DS Line Attenuation 25 US Line Attenuation 28 Path Mode Fast Path DSL Statistics Near End F4 Loop Back Count 0 Near End F5 Loop Back Count 0 díky za Vaše odpovědi chlapi

Anonym (18.6.2006 15:48:39)

A toho souseda zajímala tvoje žena nebo dcera?

Anonym (18.6.2006 23:42:34)

hm, to mi tady nějak nikdo neporadí, nakonec aspoň někdo na ocguru 4um... hlavně že OT ;-)