Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Padání ICQ - IE Extreme ČT + Alcatel 510

Padání ICQ - IE Extreme ČT + Alcatel 510

Brosqik (16.6.2006 09:06:10)

Zdarvim, vim že se to tu uz probiralo,ale nikdy se nedošlo k žadnemu závěru, který by tento problém vyřešil. Mam tři různé varianty IE Extreme, vsechny pripojeni jsou realizovany s modemem Alcatel(Thomson) 510 a na vsech trech pripojenich po nejake dobe samo od sebe vypadne ICQ a zase se naloguje - pritom spojeni s internetem jako takove nevypadne. Pripojim-li se s notebookem prez jineho poskytovatele, treba mistni wifi, tak ICQ nevypadava, tudiz je 100% ze zato muze bud telecom, nebo chyba v nastaveni modemu. Technicka podpora Telecomu mi nijak nepomohla. Diky za jakekoli namety.

Anonym (16.6.2006 11:30:31)

to je pěkná kravina

Anonym (16.6.2006 12:31:39)

Co je pekna kravina - takovyhle užitečny přispěvky fakt někomu pomužou.

duchman (29.6.2006 22:18:57)

icq pres udp?????

Anonym (3.7.2006 16:28:42)

Můžete se sem zapsat každý, komu, dikuze na dsl.cz pomohla? :) Díky.

Atsepicnu (4.7.2006 11:02:16)

hoodne lidem trebs me nekolikrat ale taky to jestli pomuzr zalezi na poctu anonymu ktery pisou kraviny

Anonym (6.7.2006 12:08:32)

Btw: s p. Atsepicnu jsem našel jen 2 diskuze :) V čem kontrétně ti tam něco pomohlo? Kdo píše kraviny? Anonym pod tvým nickem? Komu jsi tam pomohl ty? Obě dvě diskuze velice plodné, doporučuju přečít. Tak velkou snůšku kravin jen tak nikde neuvidíte :) debata PREJ 4MEGA! 13.05.2006 18:59 napsal Anonym: Hmm, az na to, ze to vubec neni pravda. Karneval prideluje verejnou dynamickou IP adresu, asi tak jako CTc. Pan Atsepicnu ma kapanek neaktualni informace. debata Stahování 01.05.2006 15:57 napsal TommyB: jj, kazdopadne - prece bys nechtel, aby pocitali jen datovej tok pri prohlizeni WEBovych stranek jinak plati alespon to, co nastinil "Atsepicnu" doplnit snad lze jen ...co...

Anonym (6.7.2006 13:17:39)

Domnívám se, že je to tím, že fulltextové vyhledávání na této stránce hledá pouze v poli 'text' a nikoliv v poli 'Jméno' nebo 'Email'. Pokud ovšem použijeme google s parametrem site:www.dsl.cz, je výsledek o poznání lepší: http://www.google.com/search?hl=en&q=Atsepicnu+site%3Awww.dsl.cz&btnG=Google+Search Pozor na mezeru v linku.

Anonym (6.7.2006 12:04:16)

Prosím konkrétní věc - komu tady nějaká diskuze v něčem pomohla? Fakt se moc bavim, podle mě to nikomu ani pomoct nemůže. :)

Anonym (6.7.2006 13:15:11)

Tak například různý konfigurace různých modemů, způsoby zapojení, hodnocení kvality modemů, ... Spíš se jedná o technická témata. Co se týče diskuzí o ISP, tak se samozřejmě jedná (až na výjimky) o křížový tažení proti ČTc pod vlajkou wifi nebo ČRa, takže to se číst moc nedá:-( Ale i tam se najdou lidi, se kterejma se dá o problému diskutovat jakž takž na úrovni.

M@to (16.6.2006 16:16:57)

toto sa stava aj kamaratovi ale tiez si nevie dat rady...sice nema SpeedTouch 510 ale iny router ale ma presne rovnaky problem jak ty...icq vypadava ale net stale ide...

Brosqik (17.6.2006 18:38:03)

Me prijde podle zkusenosti ktere nize popisuji, ze je chyba bud na strane ISP, nebo v modemu. ICQ komunikuje pomoci UDPprotokolu a pokud je na jednom modemu vice uzivatelu, jestli nedochazi k chvilkovemu zahlceni - nevim jenom uvaha. Doma mame malou sit ADSL od telecomu a linux router. ADSLko mame nekdy od dubna a zhruba odte doby mame i problem s ICQ.Predtim jsme byli pripojeni mikrovlnkou. ICQ pada vsem v nasi minisiti bez rozdilu verzi (to uplne nove5.1 jsem zatim netestoval ) Prez tyden jsem ve skole (Intr + Skola) vozim si sebou notebook a ICQ mi nespadne ani jednou. Ty same zkusenosti ma vic lidi.

Štencl (18.6.2006 15:48:46)

Tak si nainstaluj treba mirindu a mas po problemech a i o nekolik desitek mega vice v pameti, icq jako program je na nic, slusne receno

hagi (21.6.2006 07:43:07)

Tak třeba s QIPem to dělá taky,takže miranda by asi nepomohla.

Atsepicnu (16.6.2006 19:38:07)

a pada jako pripojeni k siti icq, nebo pada program icq?

SamiceHrabace (16.6.2006 20:17:46)

Znám spoustu lidí, kterým taky padá ICQ a to mají různé modemy i připojení, takže si myslím, že je to chyba ICQ. Myslím si, že by to mohlo být způsobeno několika milisekundovým výpadkem připojení, které modem/router nerozpozná, ale ICQ je citlivější, takže se odpojí. Jiný důvod mě nenapadá.

Anonym (16.6.2006 20:35:38)

Výpadky ICQ jsou způsobené občasným krátkodobým výpadkem serveru ICQ,je to poměrně stará záležitost a je to nezávislé na typu připojení.

Anonym (17.6.2006 10:21:09)

Jedná se skutečně o problém ICQ a jejich serverů. ISP ani druh připojení nemá s touhle "vlastností" ICQ nic společného... http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=129920

nejkulatoulinkatejsi (2.7.2006 12:08:41)

Zkus v "nastavení spojení" změnit port. Pokud se přes jedno připojení na net připojuje více PC, na kterých pak běží ICQ, bude problém zde!

Anonym (4.7.2006 22:48:42)

Ja pouzivam Linux a v nem se mi neodpojilo ani nijak nespadlo, nehodilo chybovou hlasku ICQ nikdy .. Jsem pripojen cca 16h denne .. Pouzivam vice clientu a vsude je to stejne .. Ve windowsu se mi par krat client odpojil

Anonym (6.7.2006 18:55:37)

Hele fakt nevim jestli za to muze zrovna IE Extreme, ja mam trebas 4G od T-Mobile (1Mbps) a mam podobny problem, sice ne tak casty, ale podobny. ICQ se tak 4-5 krat do tydne samovolne odpoji a pripoji. Nepomohlo ani preinstalovat ovladace, sitovku, ICQ ci Windows, ale u me bych to mohl svest na signal, pac tady neni nejlepsi. Odpoji se jen ICQ, tak nevim, mozna to je samotnym programem. Pokud jde o modem tak Thompson SpeedTouch 510i patri k tem nejlepsim modemum (ve smyslu konektivity) a v nastaveni bych se moc nestoural, nemelo by to vyznam. Zkus treba jestli to dela i Skype nebo IRC, pak bys byl asi moudrejsi.

Jaryn (7.7.2006 08:39:40)

Sem připojen do této sítě a prográmek Xfire to dělá taky. Pokud spojení nepřipojím po výpadku ručně,udělá to Xfire až za půl hodiny.