Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > O2 rychlost vs. parametry linky

O2 rychlost vs. parametry linky

anonym (16.7.2010 14:17:50)

Zdravim vespolek mel bych na Vas par dotazu ohledne pripojeni ADSL od O2. Vyuzil jsem akce 16Mb za 400 i kdyz mi bylo jasne, ze na 16 se tezko dostanu, kazdopadne po telefonu s operatorem mi pani prislibila cca 12 (vzhledem k vzdalenosti od DSLAMu, kterou mi ovsem nerekla /bydlim v centru Brna/) Zprovozneni sluzby bylo rychle, bezproblemove ovsem s jeste nizsi rychlosti (10,5 Mb). Vzhledem k tomu, ze tato rychlost dostacuje, byl jsem spokojeny. Internet slapal cca 14dni naprosto perfektne temer vdy na maximu a bez vypadku, krasa a spokojenost, ale najednou totalni konec a ani modem nedokazal inicializovat spojeni (dva dny bez internetu). Pri volani s technikem mi najednou bylo sdeleno, ze v nasem dome je uz linka plna a vic jak 5MB mi nepusti (zajimava zmena, pokud vim, nikdo novy si adsl za tu chvilku nezrizoval a dokonce ma adsl internet v dome snad jen jeden soused a nikdo jiny). Nakonec se teda dostavil technik, dole v dome prehodil draty a nyni jedu na onech 5Mb, coz bohuzel neni dostacujici. K dotazu: Rád bych se zeptal neko zkuseneho na parametry linky a souvisejici moznost rychlosti, pripadne rady jak dal postupovat nebo co proverit. Aktualni stav dle modemu Echolife: Operation Mode G.dmt.bisplus Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 11832 / 1112 Bandwidth Down/Up(kbps) 6151 / 391 SNR Margin Down/Up(dB) 14.4 / 24.4 Attenuation Down/Up(dB) 10.0 / 5.9 Power Down/Up(dBm) 14.8 / 12.3 CRC Down/Up 0/ 0 FEC Down/Up -/ - HEC Down/Up 0/ 0 predchozi hodnoty pred prehozenim bohuzel nemam, protoze jak rikam, vse jelo bez problemu a nevenoval jsem tomu pozornost. Vedel by nekdo co s tim? popr. pokud by se tu objevil primo nejaky technik, budu rad za kazdou pomoc... Hezky den

Igoreso (22.7.2010 10:41:20)

Rozhodne znovu reklamuj sluzbu. Proved par ukonu: Kabel ze zdi do modemu(nebo splitru) co nejkradsi(klidne si nech udelat 10cm kabelu) Pokud nepouzivas telefon rozhodne spliter vypoj a zapoj modem naprimo Kabel ze splitru(pokud pouzivas) do modemu co nejkratsi(klidne 10cm) Idealne si porid nakej klavitni modem,podle parametru linky by ti na kvalitnim modemu mohlo jet i 14Mb. tech 11,5Mb mas uz dost nahrane a ze to spadlo se nedivim. s timto modemem bych nastavim tak 10Mb Poslu nove udaje s nastavenou rychlosti 5Mb

sj-see (23.7.2010 12:50:03)

dnesni hodnoty: Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 13000 / 1127 Bandwidth Down/Up(kbps) 6151 / 391 SNR Margin Down/Up(dB) 16.9 / 24.7 Attenuation Down/Up(dB) 10.0 / 5.9 Power Down/Up(dBm) 15.2 / 12.3 jedu bez splitteru, kabel od pripojky je kratky (cca metr), dozvedel jsem se, ze chyba je zrejme dole v dome mezi pripojkou domu a "rozdelovacem?" (v tom miste kdysi malinko horelo a ty kabely co tam jsou nevypadaji moc dobre), to jsem dostal z technika, ktereho jsme nahodou potkali kdyz to prehazoval. Do opravy toho kousku vedeni k druhe skrince, odkud jiz jdou kabely k bytum se jim zrejme nechce... no nevim... jak rikam, stve me to a nechapu to. Tech 10,5 to davalo asi 14dni bez jakehokoli vypadku a stacilo mi to, ale najednou to pry nejde... tak drasticke snizeni mi prijde divne... budu to dale resit, uvidim, ale chci rozhodne spon tech deset jinak diky za reakci

CreazyX (1.8.2010 23:22:46)

mam rychlost linky spravne 8mb/s a tady sou moje udaje: Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 10304 / 1208 Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 384 SNR Margin Down/Up(dB) 20.5 / 26.0 Attenuation Down/Up(dB) 22.5 / 13.0 Power Down/Up(dBm) 13.0 / 12.5 je to problem na me strane nebo na strane o2 ?? tak bych se chtel zeptat jestli je mozne aby mi to jelo tech 8mb/s diky moc za odpovedi

sj see (3.8.2010 09:51:44)

:)) gratuluju, taky ti to dava tak neco malo pres 5megabitu, ze? :)

Verca (3.8.2010 13:44:39)

Kazdy druhy den nam O internet klesne na 300 kb za sekundu a 16 Mb/sec snad nikdy nedaval a supaci z O2 maji jen plnou hubu vymluv, ale na takovem pripojeni se neda pracovat a rvat jim za to prachy uz nehodlam...zrusime oba setopboxy, internet i mobily jak ve firme, tak doma a budou mit po vtakach...