Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Snížení rychlosti internetu z 3 Mbit na cca 1,7 Mbit. Proč????

Snížení rychlosti internetu z 3 Mbit na cca 1,7 Mbit. Proč????

Sorli (24.7.2010 15:00:48)

Ahoj, mam připojení k internetu DSL od O2. Používám modem ZyXEL P-660HW-T3 v2. Zajímalo by mě, proč mi cca po roce a něco spadla rychlost z 3 Mbit na cca 1,7 Mbit, i upload. Díky za info.

Lump (25.7.2010 19:26:56)

Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají.

Václav (30.7.2010 11:13:44)

Mě taky snížili rychlost.Měl jsem 1,5 roku 5,3 a teď mám 3,07.

duke (1.8.2010 18:50:03)

hmm nejak vubec nechapu tohle obdobi, misto aby se to zlepsovalo nebo konecne uz nejak zprovoznilo VDSL tak se to spis vsechno zhorsuje (aspon me to tak prijde kdy to tak ctu). Pritom O2 po odkoupeni casti CesTelecomu se docela snazilo a vcelku rychle se snazily dohnat zahranicni poskytovatele, ted delaji opak. u me je to zatim v pohode sem na malym meste a vetsina lidi ma tady mistniho dilera (takovy ty wifi srandisty) a mam celkem vysoky tarif na zdejsi lidi (16000/768) takze se me ta agregace zatim nejak nedotika. (jede to taknejak bez vypadku a pokud jsou tak netrvaji dele nez par sec. a stahuju rychlosti 1233KB/s, sem asi 400-500m od ustredny).

duke (1.8.2010 21:18:09)

jeste teda dodam ze neni uplne idealni ta vzdalenost od ustredy prej by to chtelo tak do 300m aby to jelo nejakejch praktickejch 14Mbit/s nicmene sem si to zavedl i kdyz me od toho na lince odrazovaly ze ty rychlosti nedosahnu.

CreazyX (1.8.2010 23:21:23)

chtel bych se zeptat mam koupeny internet 8mb/s a mam tyto parametry: Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 10304 / 1208 Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 384 SNR Margin Down/Up(dB) 20.5 / 26.0 Attenuation Down/Up(dB) 22.5 / 13.0 Power Down/Up(dBm) 13.0 / 12.5 myslite ze by slo neco stim udelat aby mi jel na 8 mb a ne 6 ??? diky

Pavel (2.8.2010 11:05:39)

Záleží na jakém jste dislamu /adsl, nebo adsl2+/ v prvním případě to rychleji nepojede. A pro ostatní o2 nemá zájem řešit něčí rychlosti - hlavně že všichni platíte. U velkých zákazníků je to podobné, když jim platíte cca 500tis měsíčně, tak vás možná jednou za čas někam pozvou, aby generální ředitel řekl jak je o2 dobrá firma. Jako bonus vám možná dají nějaký aušusový batoh.

CreazyX (3.8.2010 08:47:44)

no ja jedu na adsl2+

Pavel (3.8.2010 09:56:24)

tak to by těch 8M jet mohlo, ale je tam nějaký problém s naximální rychlostí. Ostatní parametry jsou ok, je potřeba zkusit vybrat jiné vedení v přístupové síti, tj. vedení mezi dislamem a vámi. Nejspíš se budete muset obrátit na svého operátora a když budete mít 2x štěstí tak to někdo vyřeší. Ve vešem případě nestačí jen zvednout rychlost od ústředny, to by vás otravovali rozpady synchra.

CreazyX (3.8.2010 21:08:00)

jj diky pokusim se to nejak vyresit :-)

OSPF (7.9.2010 12:00:44)

Protoze se ze zacatku modernizovala lehce pristupna cast site. Dneska vam nikdo nedovoli udelat vykopove prace v centru mesta. Centra mest jako Praha, Brno, Ostrava atd maji mnohdy 50a vice let stare rozvody. ALe jak je vymenit? Mnohdy vedou pod silnicema, v chranenych castech mest atd. Resenim je pouzivat paterni radiove pojitka jako treba MiniLink, Alcoma, Ceragon atd, ale zde je zase problem s jejich cenou a nachylnosti na vypadky behem spatneho pocasi. Take bohuzel v CR neexistuje zadny fungujici postup, jak zabranit tomu, aby nekdo mezi radiama zacal stavet. Sice by se mela kazda stavba hlait na telekomunikacni urad, ktery by mel vsechny dotcene ISP informovat, ale to se nedeje.

OSPF (7.9.2010 11:56:46)

Prominte, ale todle je naprostej nesmysl ktery muze placnout jenom clovek neznaly veci. Prosel jsem si pustupne od technicke podpory 1. levelu v TO2 prez technickou podpru 2. levelu na oddeleni XDSL a nyni pracuji na dohledu GTS Novery. Nikdy jsem nezazil, ze by se zkz po urcite dobe snizovala rychlost. Jak prosim technicky by jste toto delal? V pripade snizeni rychlosti ze strany TO2 nebo jakehokoli jineho poskytovatele by jste zaznamenal zmenu v synchronizacnich rychlostech. Stalo se tak? Popripade, kdyz velka cast ISP kteri nabizeji ADSL sluzby nemaji vlastni DSLAMy a kabely, tak se jedna o nake spiknuti vice ISP? Treba takovej T-mobile ktery ma cast linek od NOvery a cast od TO2 by musel spolupracovat na tomto s obema konkurentama? A ciste nahodou by se to udrzelo pod poklickou?