Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Pomůže mi to zvýšit rychlost?

Pomůže mi to zvýšit rychlost?

anonym (13.10.2010 17:07:26)

Dobrý den, mám od O2 internet 8Mbit spolu s Tv. Bydlíme od ústředny 3km(lépe řečeno jsou tak dlouhé kabely, ústředna může být klidně někde za rohem) Už při zřízení mě ale varovali, že rychlost nebude větší než 3,5 MBit a to jenom při vypnutém set-top boxu. Při zapnutém jedu pouze na 512Kbit a to je žalostně málo. T-mobile mi tu zase naměřil, že by mi tu běželo 4Mbit ale nejsou si jistý, jestli se nedostaneme zase na začátek při zapnutém set-top boxu. Bylo by to formou pořád jednoho přívodního káble ale pomocí dvou poskytovatelů. To znamená O2 Tv a T-mobile internet. T-mobile mi samozřejmě nabídl technika ale chci se radši prvně zeptat tady, zda to není náhodou boj s větrnými mlýny. Otázka tedy zní, zda to vyřeší můj problém či nikoliv. Takže více hlav = více názoru. Předem díky za rozumné odpovědi.

12345 (14.10.2010 17:31:56)

Tohle nepujde. Ja bych ve tvem pripade asi volil net od O2 a TV pres satelit...

T2 (2.1.2011 02:42:46)

Volil bych TV ze satelitu nebo DVB-T pokud nepotrebujes desitky zbytecnejch kanalu a internet od nejakeho slusneho lokalniho providera, treba wifi.

xxx (20.10.2010 23:01:07)

jestli seš 3km od ustředna tak by ti to mohlo bez problému jet do 5.3MBps dowload a upload do 0.4 MBps zaleži taky na kvalitě linky ale to zistíš v nestavení modemu nevi jaky máš ale nejspiše tu hnusnou bilou potvoru HG520i tam to je hendeka prvni položka "System Information" a pokud tam budeš mít hodnoty +- takové "Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 9712 / 945 " tak by ti to mnělo je jak jsem psal up . Samozřejmně TV od O2 spomaluje net ale ne zase tolik pokud ti to pojede jak jsem psal up tak při TV počítej polovinu a také zaleží jak si nastaviš QSO v modemu a čemu dáš větší prioritu jestli netu ne TV Tohle je mo log z modemu tedy toho co je napsano v " system unformation " Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 9820 / 945 Bandwidth Down/Up(kbps) 6149 / 388 SNR Margin Down/Up(dB) 11.6 / 20.9 Attenuation Down/Up(dB) 38.0 / 21.4 Power Down/Up(dBm) 17.3 / 12.3 A v realu mi to jede +- download 5.2 a upload 0.4 MBps A pokud ti budou tvrdit že to nejde atd a prostě oblbovat tak jim nevěř chce to trefit nákeho solidního technyka a domluvit se snim na navíšení rychlosti Asi tak :) prostě se nenechat odbýt

anonym (29.10.2010 09:12:29)

Díky moc za odpovědi, naštěstí jsem v dosahu wifi sítě a tam mi to pojede podle průzkumu lidí kolem minimalně 3Mbit až 10Mbit. Takže to budu řešit takhle. Díky za ochotu.

Lukáš (6.11.2010 13:17:50)

Myslím si že nejlepší řešení by pro tebe mohlo byt pořízení Naked inet ADSL od T-mobilu, mají to za zvyhodněnou cenu a teď už také nabízí satelitní televizi v HD,:) což není technologie jako má O2, služba s televizí od o2 je katastrofa, nikdy nikdy nikdy,tohle by pro Tebe mohlo být lepší jak kvalitou tak i cěnově.