Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > rychlost připojení

rychlost připojení

rezna (1.12.2010 19:30:36)

Dobrý den,máte někdo zkušenost s T- Mobile, objednala jsem si internet balíček 2 v 1 ,rychlost 8 mbit/s a jede strašně pomalu, po změření rychlosti jsem zjistila že rychlost se pohybuje někde od 2 -3,7 Mbit.opearátor mi řekl,že na vysílači je 8 mbit a když je připojeno víc lidí ,tak se internet zpomalí.Poraďte ,kdo můžete.Díky Rezna

Hlavi (5.12.2010 16:19:49)

Hlavní je, co je uvedeno ve smlouvě a smluvních podmínkách - často se prodávající zavazuje pouze poskytovat vysokorychlostní připojení k internetu a uvedená rychlost je pouze maximální a záleží na dané lokalitě. Časem se pak klidně může stát, že rychlost bude ještě nižší.

Tarzan68 (16.12.2010 09:21:18)

Já mám teprve od 15.12.2010 balíček 2v1, přes pevnou (bez telefonu) garance 10 Mbt, připojen mám 1 PC a včera rychlost 4,5 Mbt a dnes 7,5 Mgb. Zatím se rozkoukávám tak uvidím, ale oproti starému Anténímu připojení 2 Mbt (skutečná do 1,5) je to paráda, počkám pouze na faktůru, protože pokaždé mi to vyčíslili jinak (po telefonu, E-mailem, a písemnou smlouvou), mám vyčkat na první složenku, pak se uvidí.

anonym (9.1.2011 12:15:28)

zadny 10Mbit garantovany nemate, jak jste na to prisel?

anonym (22.1.2011 01:42:17)

s ADSL zapomente na nejaky garance a poradnej net. Je to prezitej shit, udrzovanej pri zivote jen O2 a troubama, kteri sou liny si hledat mnohem lepsi alternativu. Vas 8Mbit je jen oznaceni, nikdy to tak nepojede staci se tady na serveru podivat na statistiky pro ADSL a poznate, ze pojede tak polovicni rychlosti. A to jest emuzete byt radi, protoze agregace tzn deleni se o linku je klidne 1:40 tzn delite se se 40 dalsimi lidmi. :D zlata wifina.

anonym (8.4.2011 21:33:40)

Mám net od T-mobile, ted mi to pár dní šlapalo 1-2M, vypadávalo to. Zavolal jsem a druhej den to šlapalo normálně 6,5M..... A mám ADSL už pár let a nikdy jsem agregaci nepocítil ani v nejmenším a to mám 1:50, čili že to klesne o polovinu je kravina. Možná někdo má TV a tím pádem se net zpomaluje.. Já jsem blízko od ustředny, což taky může hrát roli. A někdo holt ve svým okolí pořádnou wifi nemá..

OSPF (20.4.2011 21:44:52)

Mate stesti. Pracuji na dohledu jednoho ceskeho ISP a bohuzel v posledni dobe pod nas presly firemni ADSL. Nic horsi neexistuje. Pro pripojeni firmy zcela nevhodne pripojeni. Pro domacnost jeste ujde, ale aby na tom nekdo stavel kseft? Takovy lidi nechapu. Platej par stovek a divej se, ze nikoho nezajima, ze maj na lince vypadek a jim utikaj miliony. TO2 ma na servis pronajatych linek 5 dni.

anonym (18.4.2011 14:04:42)

Jiste nam noumum vysvetlite, jake alternativni pripojeni maji lide napriklad na vesnicich? Zadne. Kdyz maji opravdu hoooodne stesti tak u nich naky cocka net nabizi 2Mb prez wifi a to je tak vse.

(4.5.2011 11:12:40)

Jste poněkud neznalý:) Agregace není totiž totéž jako sdílení u Vaší wifiny:) Rychlost se určitě ve špičce snížit může, ale v řádech procent (odhaduji tak na max 20%standartní rychlosti) Pokud by jste se u wifiny dělil třeba s 16 připojenými uživateli jste v háji:) Ale klidně hoďte do placu ještě nějaké moudro:)

wasek (5.12.2010 22:08:07)

mam ten internet máme na to 4 pc a rychlost je dobra 6 mb/s co neni úplně hrozny.

Bar1313 (8.12.2010 13:29:58)

To si můžete všichni chrochtat blahem. Já mám ADSL od T-Mobilu 3 dny a z původních 3,5 Mbit/s na stejné lince v režii O2 mi to T-Mobile nastavil na 0,5 Mbit/s. Takto je nastavená synchronizace linky (opravdu 512/128 kbps), takže reálná rychlost je 0,nic až timeout při vybírání e-mailů ve špičce. Je tu 10 sousedů, kterým to jede od O2 bez řečí na 3,5Mbit, včetně mě u kyslíků, měl to i soused už před cca 4 lety od Nextry atd. T-Mobile se ovšem tváří, že rychlost 0,nic je naprosto v poho a můžu si jí užívat celé 2 roky podle smlouvy - balíček 2v1. Samozřejmě jsem napsal několik reklamací nebo anulaci smlouvy a určitě vás budu informovat jak se s tím ostrý Čak vyrovná.

Bar1313 (18.12.2010 16:59:15)

Tak jsem je tak dlouho otravoval, až to opravili zpátky na 3,5 Mbit. Doporučuju jejich stránky na Facebooku, na původní reklamaci se jinak nikdo neozval.

Jarda (21.5.2011 21:34:09)

Ani v rauši si nepořídím ADSL od některého ze současných operátorů, protože poměr cena - výkon je ve srovnání s wifi doslova žalostný, měl jsem asi 3 roky net přes pevnou a rozhodně neudělám stejnou chybu dvakrát:-)))