Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Divné chování internetu od O2.

Divné chování internetu od O2.

anonym (28.12.2010 00:03:10)

Využívám službu O2 trio (internet 8mb/s, telefon, tv). Rychlost internetu se normálně pohybuje kolem 4mb/s ,ale skoro každý den se mi stane, že rychlost internetu přez noc klesne na pouhých 250kb/s (download kolem 25kb/s). Někdy se mi to podaří vyřešit restartováním modemu ale někdy také ne a i když modem restartuji několikrát, internet je stále pomalý a zrychlý se až po restartu dalšího dne. Bydlím v Suchdole nad Lužnicí a zajímalo by mě přoč se internet takto zpomaluje. děkuji za odpověď.

Karel (30.12.2010 20:44:29)

Nepouštěj si k tomu večer tu telku a ADSL pojede naplno jako přes den. :)

anonym (31.12.2010 00:45:24)

no prave problem je v tom, ze televize na to nema vliv... nekdy to de i s pustenou televizi a nekdy naopak to nejde ani kdyz televizi odpojim. A ted v posledni dobe to spis nejde vubec :-(

OSPF (2.1.2011 00:22:49)

To muze byti naprosto cokoli, asi je ve tvem okoli vice lidi kteri chodi ve stejny cas na net a proto ti rychlost kolisa.

anonym (12.2.2011 02:40:40)

je to zcela jednoduché ! O2 má posledni dobou naké problém z DNS servry ! a nehodlají stím nic dělat , přesně jak piše pomuže restart modemu a podel vlastní skušenosti pomuže když zmněníš DNS server v nastaveni modemu třeba na 8.8.8.8 nebo na 8.8.4.4 což jsou dns google pak ty zase chvily bude šlapat než zase mrdne Dslamu nebo tak najk , prostě stupidní o2 když jim člověk řekně o nákem problému tak dělaji jako že nic nevědí a když už je člověk dokope k to mu aby to aspon prověříly tak blektyjí že vše maji v pořádku prostě děs běs tahle firma prostě jen brát prachy za nic !!

anonym (14.2.2011 23:41:33)

Clovece, ty jsi ocividne pod vlivem nake drogy. DNS nemaji v zadnem pripade vliv na rychlost linky. Pokud nekam volas a tvrdis, ze mas pomalou linku / vypadky na lince a ze za to muze naky problem s DNS tak se nediv, ze te rovnou zaradi do skatulky blazen a poslou pryc. Laskave si priste zjisti, co to DNS je, co dela a k cemu se pouziva. Pak si dej facku za svuj hloupy vyplod.

anonym (4.1.2011 17:51:38)

To není divný chování, pokud máš rychlost synchronizace 7M, tak při sledování TV ti rychlost klesne cca o 3-3,5M (velikost streemu TV), pokud si pustíš HD kanál (160,161,162) tak ti rychlost klesne o 6-6,5M (velikost streemu HD) takže ti na Net zůstane 512k. Ale to je jen podud máš synchronizační rychlost 7M, pokud máš menší tak rychlost Netu je o to menší.

anonym (9.1.2011 14:00:54)

Jo díky, já v tomhle nejsem žádnej znalec... ale zkoušel jsem to podle toho jak si psal a je to tak!

anonym (22.2.2011 13:37:36)

Mám úplně stejný problém.. Mám přesně stejný internet jako ty +tv a tel. Problém trvá už docela dlouho, internet se mi pohybuje taky kolem 250kb/s místo mnou placených 8mb/s. Občas také pomůže restart modemu, ale později rychlost zase klesne.. Asi přejdu k jinému provozovateli, protože tohle opravdu nemá smysl.. Vyhazování peněz z okna..

anonym (22.2.2011 13:38:33)

Mám úplně stejný problém.. Mám přesně stejný internet jako ty +tv a tel. Problém trvá už docela dlouho, internet se mi pohybuje taky kolem 250kb/s místo mnou placených 8mb/s. Občas také pomůže restart modemu, ale později rychlost zase klesne.. Asi přejdu k jinému provozovateli, protože tohle opravdu nemá smysl.. Vyhazování peněz z okna..