Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Info o rychlostech ADSL cca4km od ústředny

Info o rychlostech ADSL cca4km od ústředny

Tom Brava (23.9.2011 19:28:31)

Prosím info kolik vám to jede....(předpokládám, že na operátorovi u této technologie nezáleží jesli je to 02 nebo TM nebo jiný, pokud ano tak zmiňte i operátora) Pokud si to zřídím od TM internet na doma standard k RD 4300m od ústředny, pojede mi to na 100% aspoň 1Mbs ??? Případně občas i 2Mbs? Díky moc za jakýkoli rychlý příspěvěk k věci...

melipa (24.9.2011 00:17:59)

4.3 km je opravdu daleko, byt tebou, radsi zavolam na infolinku a zptam se primo jich, protoze oni Ti muzou rict, ze to vubec nezridi.

Tom Brava (24.9.2011 08:25:55)

No TM má mapy pokrytí i pro ADSL a náš RD je v té oblasti (spolehlivě nehraniční) a taky na jejich obchodním místě prohlašují , že není problém připojit.

Meli (25.9.2011 11:20:34)

Problem je to, vzdalenost neni jedinej parametr, kterej urcuje rychlost, takze nekomu v tve vzdalenosti muze jet klidne 2mb net, nekomu ale treba jen 512kbps. Dalsi vec je to, kolik to bude psat providerovi, ze Ti to pojede, a kolik Ti to skutecne pojede, az Ti net zapoji...

ddd (1.10.2011 21:59:07)

mam 4000 metru, O2 tvrdili 3500 max. a ted fyzicky mi to jede, s kvalitnim modemem sync speed bez vypadku 11500, problem ale je ze oni u o2 to nechteji nastavovat, banda jedna ... na ty huawei slupky pocitejte tak -30% dolu... i tak je to sakra rozdil mezi tim co tvrdi a tim co jde howgh

OSPF (2.10.2011 09:43:13)

Prosim vas, prestante uz sirit nesmysle o tom, jak vam nekdo nechce neco nastavit. Zmena profilu jsou doslova dve kliknuti cloveka ktery pracuje na technicke podpore (Tesu 2nd. level). Co myslite, ze je pro toho cloveka lepsi. Vyridit jeden hovor, ve kterem vam neco prenastavit nebo vam tvrdit, ze to nejde a riskovat, ze mu budete volat kazdy den? Treba o nocni kdy chce spat? Jinak kdyz uz jsme u toho, modem se synchronizuje s DSLAMem, ale rychlost se orezava na BRASu, takze synchronizacni rychlost kterou vidite nemusi byt rychlost, na ktere vam linka ve finale jede.

anonym (4.10.2011 08:55:01)

bože vtipalek že :) nebo snad placen zloději O2 jednoduše řečeno : jsem od UT 2650 metru podel technika O2 , a rychlost podle mněření tedy na DSL je : Průměrná rychlost připojení:8,654 Mbit/s Průměrná rychlost stahování dat:1,081 MB/s Průměrná rychlost odesílání dat:342,76 Mbit/s sinchronizace modemu je: Downstream Rate:10247 Kbps Upstream Rate: 517 Kbps jede to super bez výpadku a jiných problému aspon zatím klep klep A mužete hádat co vám tvrdí na lince O2 , když se zeptáte na to jakou mážete mít maximální rychlost :) odpověd je 3.5 Mbit/s že více prostě nejde atd že jste daleko od UT a jiné blaboly a kecy , ale když dostatečně dlouho prudíte a otravujete tak najedou i taková rychlost o jaké píšu up jde i když vám před tím tvrdily něco jiného atd par rad na konec : vždycky trvejte na tom abyste byly přípojení na ADSL2+ , když bude mít připadně problémy z vypadky nebo z kolísaním rychlosti tak vždycky trvejte na navštěvě technika , a pokud to bude blb co tomu nerozumí tak ho pošlete ka slunko nesvíti a trvejte na jiném který tomu rozumí :) prostě se nenechte odbéjt a ani jinak očurat :) a vysvětlení proč vám vždycky tvrdí nižší rychlost než ve skutečnosti je vaše linka schopna jet, je zcela jednoduché si představte co by se stalo kdyby každému daly maximum nebo tedy rychlost za ktarou si platí třeba 16Mbit/s atd prostě by bud musela investovat do nového HW nebo by musely sami navíšit svojí pateřní linku atd což se jim samo nechce jelikož proč něco předělávat když se tupé stado nechává oblbnou hndka při prvním hovoru na O2 linku atd

Miloš (26.9.2011 07:11:42)

Dobrý den Pokud máte pevnou od O2, zjistěte si maximální synchronizační rychlost ADSL na těchto stránkách (www.dsl.cz)- kolonka "Dostupnost aDSL". Pokud pevnou ještě nemáte, zjistěte to z čísla od nějakých sousedů, kteří pevnou od O2 mají.

joos (26.9.2011 14:55:06)

Jsem 4700m od ústředny a chodí mi to 1,6-1,7 mbs a víc ani ťuk, že sem daleko poslouchám už roky! Ani nechtějí zlevnit, cítím velkou nespravedlnost,že platím stejný peníze jako lidí blízko ústředny a mě to chodí 4 krát pomaleji! Už hledám něco bezdrátového jiný cesta asi není........

Roman (29.9.2011 08:55:16)

Pokud jsi u o2 nemusíš platit za 8mega, ale můžes si zřídit O2 Internet Start (3mega) a budeš platit míň, takže tady neplakej :)

Bořek (23.11.2011 23:30:38)

Právě jsem změnil tarif z optimal na start a k mému údivu,klesla rychlost z 2800Kb na 800Kb,takže žádná výhra.Vzdálenost 4,3km.

tomaspraha8 (10.10.2011 22:17:32)

ja bydlim v praze, vzdusnou carou to mam od ustredny 800m, bohuzel ulicema to vede o dost dal.. mam 20mbit adsl od tmobile, kvalita linky nic moc. Pred rokem sem se pripojil synchro rychlosti 16mbit, pred ctvrt rokem 12mbit a ted uz jen 10mbit.. cim vic lidi pouziva dsl tim to jede hur! na vdsl prejit nemuzu, podle techniku jsem daleko(navic v mym pripade by mi to nepomohlo).. posledni mesic zacal ve spicce packetloss - z 1000paketu je 20% ztracenejch.. jina moznost internetu neni, vsude okolo samy predrazeny wifi ktery navic jedou jen na B standartu, takze teoreticka rychlost max 400kB/s.. adsl se neustale zhorsuje diky zhorsujici se kvalite linky, ani youtube nejede plynule neustaly loadingy, hrat se na tom neda, proste hruza.. problem je ze tohle se neda reklamovat, s tim nikdo nic neudela.. myslim ze nebudu jedinej kdo ma takovyhle problemy