Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Rychlejší upload ADSL

Rychlejší upload ADSL

AirForce1 (16.8.2012 19:27:22)

Dobrý den, máte někdo zkušenosti jak přinutit poskytovatele (O2) aby vám dodatečně zvyšil rychlost uploadu (bez nutnosti zvýšení downloadu)? Na jejich stránkách píší, že až 1mbps, ale má někdo z Vás takovou rychlost pokud nemáte VDSL 25mbps? Vím, že na to používají jakési profily, ale určitě to lze nastavit i manuálně... nebo ne? Moje linka snese maximálně 5mbps download, ale upload mi dávají jen 384kbps a pro zrychlení uploadu je velká rezerva. Už se mi několikrát povedlo vynutit si k 4096kbps downloadu 512kbps upload ale, chtěl bych víc :)

anonym (18.8.2012 07:22:21)

Důležité je aby ta tvá linka měla takovou to technickou možnost, co se týče zrychlení internetu. Pokud máš barák v sudetech a daleko od civilizace tak se nějakého zrychlení at už VDSL nebo ADSL asi vůbec nedočkáš. To jedině že by přišli komunisti a technické úpravy zaplatili ze svého

AirForce1 (19.8.2012 15:19:32)

Rychlost download se už moc zrychlovat nedá ale mě jde čístě jen o rychlost upload. Myslím to tak, že se zrychlí jen ten upload a download zůstane stejný. A ano pro zrychlování uploadů mám ještě možnosti: ADSL Link Downstream Upstream Connection Speed 4096 Kbps 512 Kbps Line Attenuation 38.0 dB 20.0 dB Noise Margin 14.5 dB 23.0 dB Představoval bych si upload 1Mbps což by technicky bylo možné, ale zajímá mně jak zatlačit na operátora aby to nastavil, protože prý tyhle nestandartní profily nejsou ve smlouvě a moc se jim do toho nechce i přesto, že ve smlouvě nic o rychlostních profilech není a píší tam rychlost download až 16Mbps a upload až 1Mbps takže jsem předpokládal, že když tam nic o prafilech nepíšou, že tohle "až" je kvůli technickým limitům některých linek a nikoliv kvůli nějakým blábolům se smlouvou které tam stejně nejsou.

OSPF (27.8.2012 22:10:34)

Jsou dany profily, ktere by se nemely menit. Lze sice nastavit jakykoli profil si usmyslis (v ramci jistych omezeniych danych technologii ADSL), ale na to se ti kazdy vykasle. Dela to bordel, musi se kvuli tomu menit dokumentace, musis menit nastaveni na brasu a trva to docela dost casu. Navic, kdyby se prosaklo, ze to technicka podpora udela pro jednoho cloveka, nebude potom delat uz nic jineho. Takze te asi zklamu.

MartinH75 (31.8.2012 12:35:25)

Mám úplně stejný dotaz jako AirForce1. Co píše OSPF je jasný, není to jednoduchý, ale otázka zní: Podařilo se někomu přinutit poskytovatele ke změně a jak na to? Mě osobně by se třeba líbila varianta ADSL 8/2.

Pepix (6.9.2012 17:06:23)

Nejdříve se podívej, jaký dráty máš v zemi a pak něco zrychluj. Pokud máš barák v sudetech a ne třeba v Praze, zrychlení se nedočkáš.

Pepix (6.9.2012 17:04:13)

S tímto názorem se plně ztotoznuji. Lépe bych to nepodal ani já. Zatím jsem nepotkal žádného kapitalistu, který by něco dělal pro lidi.

OSPF (27.8.2012 22:12:47)

jinak 4096/512 je standardni profil. Jinak duvod proc se to ne vzdy da nastavit je ten, ze upload ma daleko mensi sirku pasma nez download. Muze se ti sice zdat, ze by linka bezela, teoreticky by i bezet mela, na na uploadu by ti padala. Holt ADSL je stara svine.

vera (1.9.2012 15:18:43)

Dobrý den, máte někdo zkušenosti, jak přimět poskytovatele (O2), aby navzdory svým slibům vyslat k nám technika (slíbeno celkem čtyřikrát, nesplněno ani jednou), zmíněného technika také skutečně vyslal? Máme Wifi blízko Havlíčkova Brodu, platíme za 5 Mbitů, dostáváme většinou o něco více než polovinu, proti čemuž nemám námitky, člověk nemůže mít všechno. Nicméně v pátek, sobotu a neděli po páté hodině večer internet prostě nejede, v lepším případě užíváme velkorysého toku o rychlosti 500 až 700 bitů... Jelikož na netu pracuji, a to i o víkendu, jsem blízka toho zaznamenávat si ušlý zisk a jednoho dne v zoufalství kontaktovat evropský soud... Děkuji za radu, opravdu nevím, jak na to, nejsem totiž zdejší:)

Ladič (16.10.2012 16:03:35)

A mohu se zeptat, jak se Ti povedlo vynutit si tu rychlost 4096/512? Že si hrajou na profily máš pravdu, neukacel jsem je ... a proto mám upload jen 384 :-( Pokud vím, při rychlosti 4096 mají v profilu opload 256kbps ... Poradíš?

karel (16.2.2014 01:24:45)

loni bych se smál že řešíte download v kilobitech, mněl jsem za 400kč 8Mb upload i download, pak jsem lelkoval v O2 prodejně a koupil jejich 20Mb comfort nebo co se závazkem na rok a rychlostí 400 až 500 kilobitů a můžete se smát mně ...