Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > O2 neumožní VDSL

O2 neumožní VDSL

Petr (18.8.2012 16:33:09)

Dobrý den, když začínala služba O2 VDSL měřil jsem si rychlost na zrychlujeme.cz a vyšlo mi 16 MBit/s. Hned jsem si VDSL objednal a přišly mi papíry k podepsání, ale byly v nich špatné údaje. Tak jsem jim je poslal zpátky, ale nic mi nedošlo. Volal jsem k nim jak to teda vypadá a najednou už není zrychlení možné. Ověření dostupnosti(stejné u termsnet, t-mobile "pouze" 16Mbit/s: Pro telefonní číslo 572****** jsou dostupné následující sítě: Max. dostupná rychlost připojení pro VDSL je 25600 kbit/s Max. dostupná rychlost připojení pro ADSL je 16384 kbit/s. Současný typ zřízené linky: PSTN Co si o tom mám myslet? Momentálně mám 10Mbit download; 0,5Mbit upload. !!!Teoretická maximální možná rychlost!!! Skutečnost je 8Mbit down / 0,35Mbit up Děkuji za každou radu. P.S. Ještě upozorním že je to opravdu v Mbit ne MB => 40-50kB upload. Nahrávat přílohu do mailu je na půl dne (díky tomu že je max možná velikost 25 MB).

lukas.gargulak@gmail.com (18.8.2012 17:57:58)

Tak ADSL jak z názvu vyplývá je asymetrická a VDSL u nás O2 provozuje úplně stejně. Čili jestli chcete velký upload, přejděte na bezdrátové připojení nebo na nějakého našeho kabelového poskytovatele viz. UPC. kde jsou uploady větší...

Petr (19.8.2012 21:23:12)

Kdyby byla jiná možnost, než ADSL, tak ji využiji (bydlím na vesnici). Jde mi o to, že bych měl mít maximální možnou rychlost VDSL download 25/2, ale nemám ani 16/1. O2 ze začátku nemělo problém, ale po cca dvou měsících od spuštění VDSL na zrychlujeme.cz a vyřizování papírů se špatnými údaji mi sdělili, že už to není možné. Bude to stejně i u jiných poskytovatelů, nebo je to jenom neschopnost O2? Jestli je to kvůli O2, přejdu k Termsnet.

lukas.gargulak@gmail.com (20.8.2012 17:22:42)

Když si zkusíš změřit dostupnost tadyk na dsl.cz nebo na cz.o2.com, jakou ti to vyhodí rychlost?

lukas.gargulak@gmail.com (20.8.2012 17:24:07)

Jo sry přehlédl jsem první post. No většinou takovou rychlost jakou píšou dostaneš, ale stává se že píšou například 8 Mbit, ale je to na hraně se spojením... Zkus ještě checknout dostupnost na cz.o2.com, kolik ti to vypíše tam.

Petr (21.8.2012 19:09:22)

O2 splňují podmínky, jaké jsou ve smlouvě, ale mně jde o to, že mi nabídli zrychlení a poté co jsem chtěl opravit drobnost ve smlouvě (nepodepsané), tak mi odmítli vystavit novou z důvodu "že už to nejde". Přitom na dsl.cz, termsnet, t-mobile, vodafone aj. zjistím, že zrychlení je možné (i 25Mb/s). Jediné O2 mi nemůže nabídnout zrychlení.

martin (22.8.2012 01:57:43)

Jak daleko jsi od VDSL ustredny ? Konzultoval jsi to telefonem s techn. podporou ?

Pepix (7.9.2012 22:00:01)

tady to není o vzdálenosti, ale o technickém stavu dané ústředny a zda má pro Vás O2 volný VDSL port.

pepix (3.9.2012 21:19:27)

Kabely pod zemí patří O2. Když přejdeš jinam, tak si tím nepomůžeš. Jediné východisko pro tebe je, položit si jiné kabely o větším průřezu.

Pepa (2.4.2013 10:16:59)

O2 je moloch trapnejch výmluv . U mě chtěli před 15lety 3500.-za pevnou linku a teď 3roky nejsou schopni zavéct net a to jsem v první vesnici od města . Dřív jsem čekal cca 20let na pevnou. S netem to bude asi taky.