Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Zyxel p-600 jako router bez ADSL připojení

Zyxel p-600 jako router bez ADSL připojení

anonym (20.4.2010 18:29:16)

Zdravím Používám tento modem pro ADSL připojení a jsem s ním spokojený. Nyní měním operátora, na Coprosys s tím, že už nepůjde o ADSL připojení, ale o kabelové,s tím, že internet je přes HDTV router ethernetem. Chtěl bych si zachovat možnost wifi připojení a abych nemusel kupovat nový router, chtěl bych zkusit tento zyxel. Lze ho nakonfigurovat tak, aby jeden jeho port byl vstupní pro internet (z toho Coprosys routeru a tedy bez adsl připojení) a ospatní tři (tedy hlavně wifi) fungovali jako doposud? Prosím o info na cedic@seznam.cz Moc díky

náhodný kolemjdoucí (28.4.2010 18:29:24)

teď jsem to zrovna konfiguroval....jde to úplně jednodušše - stačí akorát zyxelu změnit jeho ip adresu tak aby nekolidovala (nebyla stejná) s adresou routeru....a zyxel se v tu chvíli změní v pouhopouhý router.....možná budu po čase dolaďovat nastavení ale zatím se to tváří v pohodě..

jjiirriikk (31.5.2010 20:34:54)

Zdravim. Resim ten samy problem, bohuzel neuspesne. Pokud zapojim vystup z UPC modemu do zdirky ethernet 1, 2x PC pak do zdirek ethernet 2 a 3, tak se k internetu proste nepripojim. Zmena IP adresy zyxelu rozhodne nestaci. Zkousel jsem pripojit telefon pres wifi, ten bezi. Muzes mi poradit prosim, jak presne nakonfigurovat ten zyxel? Diky moc. J

Book (4.7.2010 12:56:27)

pokud je ten modem od O2, může ,ít porty 2 a 3 nasatveny pro příjem O2 IPTV toto je treba změnit v nastavení, tak aby vsechny porta byly na internet

kaviari@seznam.cz (2.11.2012 18:38:18)

zdravim.mám také router zyxel-p600 a + modem od upc motorola.můžu vás poprosit o tu konfiguraci jak jste to rozjel už nad tím tápu skoro týden a né a né na to přijít.tedy jde mi o to rozject tu wifi.děkuji za info.JIRKA

Nargon (3.6.2010 09:27:53)

Nelze. Jako router to nikdy fungovat nebude. To nejlepsi co z toho vytahnes je switch s Acces Pointem. Ale routovat to nikdy nebude. Ale tohle nastesti vetsinou staci, protoze od providera dostanes v zarizeni i router. Routovat to umi jen mezi LAN a WAN rozhranim. A na WAN rozhrani lze pripojit jen a pouze ADSL.

rank (16.12.2013 20:46:28)

Rád bych se zeptal, zda při výše uvedeném způsobu použítí - konkrétně ethernet od providera do LAN 1, jeden počítač kabelem na LAN 4 a notebook přes wifi lze použít domácí síť tj. např. kopírovat soubory z jednoho počítače na druhý nebo zda si na to musím koupit klasický router. Když zkusím ping z jednoho počítače na druhý,tak se vidí,ale když tu adresu napíšu do prohlížeče jako ftp,tak nic nedajde... Za případnou radu děkuji