Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > 660HW T3 v2 jako router pro kabelové připojení?

660HW T3 v2 jako router pro kabelové připojení?

anonym (28.10.2010 18:46:07)

Mám uvedený router pro DSL připojení firmy. Za několik let, co jede nepřetržitě, ani jednou nespadl. Za ním jede do netu asi 5 pc. Jsem maximálně spokojen s NAT a firewall možnostmi. Nyní ale budeme přecházet z DSL připojení na pevné optické. Rozhraní od ISP bude ethernet. Můj dotaz tedy zní, jestli jde toto zařízení použít jako pouze router, který bude prostě pracovat s novou IP adresou poskytnutou od ISP. V jeho WAN nastavení je totiž položka tuším Connection backup/More connections. Kde lze zadat IP adresu a další parametry. Opravdu se mi nechce vybírat nový router, který by zvládal to, co současný Zyxel 660HW-T3 dělá bezchybně řadu let. Jelikož ale router nemá vzadu čistě WAN port, ale pouze RJ-11 pro tel. linku, musel by tedy onen RJ45 od poskytovaltele být zapojen do jeho switche...šlo by to?

x (29.10.2010 11:50:20)

Nejde to,je to DSL router a routuje mezi DSL (RJ-11) a LAN (ethernet).

anonym (4.12.2010 12:22:47)

Clovece vy jste mameluk. Nerika vam neco jednoruky router? Takto pouzivam dedecka Zyxel P650. Jeden interface,dva interfacy virtualni(ip aliasing) a mezi nimi se natuje.

Pavel (8.11.2010 22:24:03)

Jde, jako WAN použijte jeden z LAN portů. Otázkou je jak rychlé budete mít připojení, aby vás uvedený zyxel nebrzdil.