Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Internet 02 - připojen notebook přes Wifi a PC kabel - přednostně se stahuje přes PC

Internet 02 - připojen notebook přes Wifi a PC kabel - přednostně se stahuje přes PC

Vierka (29.11.2010 09:49:03)

Dobrý den, potřebui poradit. Máme doma internet od 02, já funguji na notebooku přes WiFi a je tu ještě jeden PC napojený na kabel. Na tomto PC se neustále něco stahuje a mě to zpomaluje internet na mém notebooku. Když PC vypnu, internet tu mám krásně rychlý. Někdo mi říkal, že v nastavení modemu lze nastavit, který počítač bude přednostně stahovat data. Vypadá to, že přednost má PC s kablem než notebook přes WiFi. Dovede prosím někdo poradit, zda toto nastavit jde a pokud ano, tak jak?? Kdyžtak prosím na e-mail guranova.v@seznam.cz Děkuji moc

Mysha (29.11.2010 22:25:16)

Nastavuje se to například pomocí "QoS" viz pár základních informací o QoS: http://cs.wikipedia.org/wiki/Quality_of_Service Je potřeba si nastudovat na toto téma manuál od Vašeho routeru/modemu zda toto podporuje a kde se to v něm nastavuje. Je to poměrně specifické u každého modemu/routeru, každý to nemusí podporovat a když ano, tak může každý model zacházet do jiné hloubky detailů možného nastavení. Také jde o to, jestli řízení pomocí QoS podporují ta PC která mají mít prioritu přístupu ke službě ovlivněnu. Například v OS Windows by se v nastavení služeb/protokolů u síťové karty měla vyskytovat položka s názvem cca "Plánovač paketů technologie QoS", pak by to mohlo jít. Více se k tomu obecně říci nedá, jedná se o poměrně specifická nastavení dle použitých zařízení.