Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Zyxel p-660 HW T3 v2 lze nastavit IPTV/Internet?

Zyxel p-660 HW T3 v2 lze nastavit IPTV/Internet?

thejerry (10.2.2011 23:39:53)

Ahoj, nedavno jsem poridil O2 TV a internet. Rad bych zavedl TV do vzdaleneho pokoje pres domaci lan sit, ale vede mi tam pouze jeden kabel. Zjistil sem, ze kdyz do switche zapojim IPTV a internet od O2, tak TV ve zdalenem pokoji nefunguje a me vsude pada internet. Natahnout samotny kabel pro TV nepripada v uvahu. Jde nejak nastavit modem tak, aby sla IPTV a interenet jednim kabelem? Diky za info.

anonym (12.2.2011 12:13:29)

Aby to šlo jedním kabelem je podle mě blbost, to by si zase potřeboval modem na rozkodování. Nechápu proč na internet nepoužiješ wi-fi.

novas (17.2.2011 14:55:30)

nesmysl je to co pisete Vy, TV by byla v podstate zapojena podle navodu od O2, jen delsim kabelem, to je vsechno... Co kdyz nechce pouzit wifi kvuli celkem limitovane prenosove rychlosti?

anonym (18.2.2011 12:29:49)

Pokud nechce používat wifi, tak rozhodně ne kvuli limitované rychlosti, protože O2TV si bere z linky 3mb a kapacita technologie wifi je daleko vyšší.Spíš jde o interference a rušení v pásmu 2,4Ghz.(mohlo by to kostičkovat, nebo jinak zlobit)

anonym (13.2.2011 13:54:43)

No slo by to jednim kabelem,ale je treba ho na obou koncich tzv rozparovat... tzn poc. sit /10 a 100 mega/ pouziva piny na konektoru 1,2,3 a 6 tzn piny 4,5,7,8 jsou volne...Takze na obou stranach jednoho kabelu by byly dva konektory jeden na TV druhy na NET...V praxi by to vypadal napr barvy oranzova a zelena para NEt a modra a hneda TV...Ten poc kabel to zvladne...

novas (17.2.2011 15:00:02)

vest to jednim kabelem je samozrejme moznost a urcite by to fungovalo tak jak je popsano hned v prvni odpovedi... me by ale zajimalo, jestli je mozne router a pripadne i ostatni sitove prvky, nakonfigurovat tak, aby 02TV i internet fungovali spolecne, a to i treba pres vice switchu, ktere v domaci siti jsou. s internetem samozrejme problem neni, ale TV, tak jak je router nastaveny primo od 02, pres ty switche proste nejede. byl bych vdecny tomu, kdo mi vysvetli proc, a pokud to jde, tak jak to zprovoznit...

anonym (18.2.2011 12:25:42)

Ahoj, natáhnout internet a TV jedním kabelem je absolutní nesmysl, protože obě služby používají odlišné konfigurace. 1)O2TV jede přes UDP protocol a INET TCP. 2)Na jednom portu v modemu může být nakonfigurován pouze jeden PVC okruh. INET je v modu Routing(PPPoE)VPI 8 a VCI 48 narozdíl od O2TV, která je konfigurovaná v modu Bridge RFC2684 VPI 8 a VCI 35. - je tedy možnost jedno vés kabelem a druhé wifi(v případě o2TV - ruckus.) Ovšem existuje jedna možnost jak to vést jedním kabelem, ale nesmí tam být klasický settobox.. O2 nyní nabízí tzv, mdeiabox Motorola, který používá konfiguraci stejnou jako internet, bere si z linky pouze 1mb, ale kvalita je samozřejmě o něco nižší. Záleží tedy na každém co přesně potřebuje. Doufám, že tento příspěvek pomůže všem tázajícím:)