Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Nastavení wifi routeru a antény

Nastavení wifi routeru a antény

Janoušek (19.4.2011 19:48:52)

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit s nastavením wifi routeru? Jedná se o přenesení signálu k mému sousedovi, který bydlí cca 100m od mého bytu a chtěl by brouzdat po internetu skrze moji wifi síť. Nedávno jsem zakoupil anténu TP-LINK TL-WA5210G, kterou bych chtěl nainstalovat na jeho dům a nasměrovat na svůj byt kde mám nastavenou vlastní síť. Bohužel ať ďelám co dělám, nemohu tuto anténu spojit s Wifi routerem, který je rovněž TP-LINK avšak typ TL-WR741ND. Aktualizoval jsem firmware u obou jednotek, snažil se připojit přes WISP, WDS i bridge, ale vždy neúspěšně. Proto bych chtěl poprosit někoho, kdo by mi mohl poradit s nastavením. Děkuji

yaaa (20.4.2011 22:58:04)

1.vidi na sebe fyzicky antena routeru a ta TPLinkacka wifina ? 2.Kdyz z TP-LINK TL-WA5210G udelas scan siti,najde to tvoje vysilani ? 3. TP-LINK TL-WA5210G dej do modu Client,na svem wifi routeru vypni veskere sifrovani,zabezpeceni apod. cimz se minimalizuje moznost chyb v ramci nekomunikace pri urcitem typu sifrovani.... 4. na TP-LINK TL-WA5210G nastav na WAN Dynamic IP a koukni do sveho routeru do statusu u DHCP serveru,je videt prirazena IP ? (neplest s prirazenim IP tvemu PC)

Janoušek (22.4.2011 00:24:48)

Dobrý den, vřele děkuji za snahu o pomoc. Bohužel nejsem žádný profesionál spíše amatér. Nastavení provádím doma tzn. jednotky na sebe fyzicky vidí. Scanování sítě u TL-WA5210G je v pořádku, svoji síť vyhledám bez problémů. Nyní pojedu přesně podle Vašeho postupu. Vyresetoval jsem jednotky a zadal SSID apod. U routeru zakázal QSS a nenastavil heslo sítě. Jednotka TL-WA5210G byla nastavena na operační mód AP Client Router s WAN Dynamic IP. Poté Scan, nalezení sítě a připojení. U antény mi ve Wireless Statistics skáče Wireless MAC adresa antény a Wireless MAC adresa Routeru, která je nestálá. U routeru při scanu s enable WDS anténa nenalezena, pouze 1 cizí síť. Tak už nevím. Můžete mi, prosím, napsat přesný návod, jak to nastavit krok za krokem? Ještě jednou děkuji za Váš zájem.

yaaa (22.4.2011 20:21:43)

napiste mi vasi podl.odpoved na pcwifi@seznam.cz tady skrz tento system komunikovat je misty vo nervy :o)))

Janoušek (22.4.2011 21:09:30)

OK, děkuji.

Posco (1.1.2012 14:21:07)

Podarilo sa vam to nejako vyriesit? Ja mam podobny problem. Rad by som vedel ci sa to podarilo vyriesit a hlavne ako. ;) Dakujem.

hlusina (14.3.2015 12:14:11)

Třeba používat hlavu vysílací výkon rotoru není je stavěný na 100m a víc třeba zakoupit 2x TP-LINK TL-WA5210G a tiš nastavit ,spárovat.