Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Kompatibilita ADSL modelů dovezených z ciziny

Kompatibilita ADSL modelů dovezených z ciziny

zubdol@email.cz (9.5.2011 18:20:58)

Dobrý den, už dva týdny marně prohledávám internet abych našel odpověď na otázku, zda svůj ADSL router DG834G v2 od Netgear, který jsem koupil a používal v australii je možné provozovat i v ČR. Je mi jasné, že homologaci pro ČR nemá, ale zajímalo by mne spíše, zda je to technicky možné. Je též Annex B a mám v něm firmware pro EU. Když se ovšem pokusím připojit, nikdy se to nezdaří (nastavení mám totožné se starým modem, který zde v ČR používám). Nikde se mi nepodařilo najít, že by byly rozdíly v napětí, frekvenci signálů v rámci telefonní sítě ani žádná další překážka. Nicméně připojit se mi zatím nedaří. Je možné, že to z principu věci nejde, ale rád bych se to dozvěděl. :-) Předem díky za odpověď

Jirka (11.5.2011 21:35:48)

Dobrý den, koukal jsem na manuál DG834G v2 a tam je napsáno, že tento modem neumí ADSL2, ale pouze ADSL. Pokud si blízko ústředny a máš nastavenou vyšší rychlost než 6M tak tu tvůj modem neumí. Takže zavolej svůj ISP a řekni, že chceš nastavit port pro modem pouze ADSL bez ADSL2+. Jirka

anonym (15.8.2011 22:50:07)

tak nějak bych to viděl taky, ale otázkou je jestli se to v dnešní době vyplatí si zbytečně snižovat rychlost, já bych mu dal sbohem