Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > výměna antény ZyXEL

výměna antény ZyXEL

Olda (26.10.2011 14:01:51)

Dobrý den, dostal jsem od O2 modem ZyXEL P-600 series , P-660HW-T3 v2 . Bohužel jeho výkon v pokrytí wi-fi signálem je velice špatný. potřeboval bych pokrýt jak chalupu tak i zahradu, nejde o žádný náročný terén (chata je dřevěná a v okolí je jen pár stromů) navíc v blízkosti nejsou žádné jiné wi-fi tak by nemělo docházet ani k rušení. Bohužel se neustále setkávám s problémem že do vzdálenosti cca 15m je signál již nezachytnutelný nebo velice slabý. Na internetu jsem si našel že lze pro zvíšení signálu koupit jinou - větší anténu ovšem tento modem neumožňuje výměnu. Tak mě napadlo zda je možné modem rozebrat, vyměnit anténu za šroubovatelný konektor a přišroubovat anténu větší. Zajímalo by mě zda je to vůbec technicky možné, jestli by modem takovou anténu vůbec zvladnul nebo je to naprostá hloupost? Děkuji za případné odpovědi

Meli (26.10.2011 15:03:50)

Otazkou je, jak velkou plochu potrebujes pokryt, ta antena by po rozebrani mohla jit vymenit za silnejsi ale obavam se, ze si moc nepomuzes. Spis bych Ti doporucil pouzivat toto jen jako modem s tim, ze vypnes wi-fi a za to zapojis nejaky poradny router, ktery ma daleko lepsi vyzarovaci vlastnosti. Sam jsem resil podobny problem a ten Zyxel je proste low-end, ktery nema nejlepsi pokryti...

Olda (26.10.2011 17:46:11)

Takze i vymenou anteny bych to pokryti moc nezvysil? A cim to sakra je? Vzdyt to by ty vetsi anteny byly uplne k nicemu kdyby ten signal nenavysovaly ne? Nebo jde proste o nejakou hodnotu vykonu toho routeru a proste nema dostatecnou silu to do ty anteny "rvat" takze i kdyz je antena dobra tak ten router je proste vykonove slabouckej?

Pavel (5.1.2012 11:00:53)

Samotný vysílací výkon se změnou antény nezvýší. Trochu by to mohlo pomoci (lepší pokrytí). Dejte tam nějakou větší kompatibilní s komunikační frekvencí.

Ruzena (11.2.2014 13:04:55)

Mam stejny problem, ale pritom antrnu z toho zyxel bez otevreni routeru ani neodkroutis