Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Bezdrátové připojení modem HUAWEI model HG 622u

Bezdrátové připojení modem HUAWEI model HG 622u

Radka (21.5.2012 08:38:59)

Dobrý den, potřebuji poradit. Mám v počítači nastavenou bezdrátovou síť s modem HUAWEI model HG 622u, ale nejde mi připojit mezi modemem a počítačem. Nevíte někdo co s tím?

HzK (21.5.2012 18:06:11)

622U je pekna sracka. Pokud nejsi uplna lama, ktera neumi wifi nastavit, tak druhy nejpravdepodobnejsi duvod je u hujavej - tenhle kousek se jim vazne nepovedl

anonym (28.5.2012 07:02:46)

proč se lidi nepoučíte ? hujavej ! modemy pro koncáky jsou takový šmejdy že jeden brečel !! hlavně že si ovečka myslí jak levně modem nekoupila od O2 nebo kdo to prodává ! od tohohle šmejdu nic nečekejte ! modemová část sice najk funguje ale nic moc , co se týká wifi tak ta stojí za prd uplně (vypadává ,nejde se spojit ,slabý signál , ATD ) tyhle modemy prostě nebrat !!! na trhu jsou mraky dalších modemu které jsou daleko lepší ! třeba : linksys-cisco , billion , atd

ch4ser (6.6.2012 14:51:36)

Tak já Vás mírně poupravím. Ano Cisco je velmi kvalitní výrobce, ale bohužel co se týká ADSL modemů, zde velmi pokulhává. Můj poslední kousek od Cisca mi detekoval tak špatnou linku, že vypadával téměř každých 5 minut. Huawei jsem sice nikdy neměl, nicméně znám dost lidí co s ním problém nemají. Osobně si myslím, že pokud koupíte Zyxel, neuděláte chybu. BTW: jinak přepokládám že se bavíme v cenové relaci do 2 tisíc korun. Myslím si, že takový Cisco SRP541 ztrácí smysl pro použití v domácnosti.

Marek Staněk (17.6.2013 08:28:50)

Já taky mírně poupravím. Cisco je v posledních min 5ti letech v SOHO segmentu sráč úplně stejný jako ostatní; kupodivu to nijak nesouvisí s akvizicí LinkSysu, dokonce se dá říct že od té doby co Cisco LinkSys spolklo, SOHO segment docela dramaticky zlepšili. Je to ale zásluhou LinkSysu, nikoli Cisca. U HG622 a wifi obecně velice záleží na stavebních podmínkách. V betonovém labyrintu se nechytá vůbec nic; pomůže jen roztahat od routeru LANku po drátech a na klíčová místa nasázet APčka. Doma mám 622ku v monolitické betonové kleci s cihlovými příčkami, a spolehlivě pokryje svou místnost plus místnosti sousedící, ovšem nikoli přes betonový roh. Takže ob dvě místnosti musím mít další APčka. AirLive, ASUS i D-Link jsou na tom se signálem úplně stejně jako Huawei a na doma nic dražšího kupovat fakt nebudu. HG622 má ovšem dva celkem zásadní problémy, které leckomu můžou pěkně pokazit spaní: - s dodávaným firmwarem je rozsah 192.168.1.0 blokován pro IPTV, i když je IPTV vypnuto a jeho porty převedeny na provoz LAN. 99% uživatelů to nevadí, protože ani netuší co je IP adresa, ale pokud měl někdo v síti na pevných adresách zprovozněné nějaké službičky typu vlastního serveru, streamování médií, pošťáka, VPNku, apod, má o práci postaráno - v rozporu s informacemi O2 je remote administrace z fabriky POVOLENA (minimálně na našem routeru byla), NEJDE VYPNOUT, a navíc to z chování obrazovky pro změnu přístupového hesla (combo box pro volbu účtu, kde je ovšem vidět pouze admin) vypadá, že router má další skryté přístupové účty a tedy má výrobcem připraven backdoor pro vstup zvenčí A konečně... minimálně ty ADSL/Wifi Zyxely, které alternativně k Huawei rozdává O2, jsou ksindly úplně příšerné. Přehřívají se, a nejsme sami kdo tu hrůzu musel několikrát denně na půl hodiny vypínat, aby se ze stavu kdy neroutovala zase zmátořila do jakž-takž funkčního stavu. Nakonec jsme ji museli přehodit do režimu blbého media convertoru, kdy z ADSLka jenom udělala WAN ethernet, který teprve šel do routeru. Cokoliv se na Zyxelu povolilo navíc způsobilo, že během 4 hodin se zahryznul a byl z něj pouze drátový hub, dokud jsme mu nesebrali napájení a nenechali ho vystydnout. O2čko nám ho každé 3 měsíce měnilo, až jsme pohrozili odchodem, a najednou jiné routery k dispozici byly. Ale vzhledem k výše uvedeným bezva vlastnostem HG622 to stejně vypadá, že to alespoň ve firmě velmi brzy nahradíme něčím jiným, i kdyby to mělo znamenat že downlink budeme mít "jen" stabilních 25Mbps namísto "až 40ti".

anonym (22.5.2012 06:59:16)

Dobrý den Zkuste nastavit WiFi připojení v modemu podle postupu na tomto odkaze : http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-vdsl/huawei-echolife-hg622u.html?article=241516