Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Huawei HG622u (O2) a opakovač (repeater) NETGEAR WN2500RP

Huawei HG622u (O2) a opakovač (repeater) NETGEAR WN2500RP

Danny (25.5.2013 01:19:33)

Vážení experti a kutilové, už nějakou tu dobu používám od O2 modem Huawei HG622u, mám na něm slušně nastavenou WiFi síť a vše funguje jak má. Poněvadž jsem se ale rozhodl roztáhnout tuto síť i na další patro, pořídil jsem si opakovač (repeater) NETGEAR WN2500RP. Je to "Universal Dual Band WiFi Range Extender" (univerzální dvoupásmový rozšiřovač dosahu WiFi sítě - čtenář omluví anglický názvy). Funkci tohoto zařízení, kterou potřebuji, je, aby se repeater připojil na existující WiFi síť a vytvořil novou síť, která má jiné SSID (identifikační jméno WiFi sítě). Problém spočívá v tom, že repeater je schopný se připojit na jakoukoliv jinou WiFi síť a fungovat, jak má, kromě té mé, vysílané modemem Huawei. Nastavení repeateru jsem kontroloval i s podporou, ale bohužel není možné dostat jakoukoliv pomoc pro ten čínský krám :-( a podezřívám, že zakopaný pes spočívá v detailních nastavení modemu Huawei. Firewallem to nebude, protože i když je vypnutý, problém je stejný. Administrace repeateru prohlašuje, že se nezdařilo připojit k síti, ačkoliv zabezpečení a síla signálu je v naprostém pořádku. Prosím proto kohokoliv, kdo s tím má zkušenosti, či tomu rozumí o radu, na co dávat pozor, či jak nastavit modem tak, aby se mohl repeater bez problémů připojit k vysílané WiFi síti. Děkuji předem!

martinj@volny.cz (12.6.2013 10:33:06)

Umí repeater používané šifrování jako má sít na kterou se připojujete? jednou jsem měl podobný problém a až pak jsem zjistil že neumí WPA/WPA2. Tak jsem šifroval jen přes WEP a jelikož to bylo jen doma s malým přesahem tak jsem to nechal otevřené. Výhoda repeateru je že můžete použít stejné SSID a ne rozdílné. Nevýhoda je že sám repeater sníží dosah sitě. Ideální je když použijete silnější anténu (pokud je výměnná).