Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Jaký modem zvolit

Jaký modem zvolit

Jarda (16.12.2013 12:19:25)

Prosím o radu. Jsem na vesnici, 2.8 km od ústředny. Do teď jsem používal modem Well PTI 845 a měl jsem rychlost kvůli vzdálenosti redukovanou na 5 Mbit. Před pár lety jsem si koupil ještě modem Well PTI 1605, protože jsem chtěl wifi, ale s tim mi museli redukovat rychlost na 3 Mbit, protože internet často padal a restartoval se, na lince s nim udájne bylo víc šumu. Pak jsem se vrátil k PTI-845 a koupil externí APčko a vesele fungoval dál. Včera mi PTI-845 umřel, prostě se nepřipojí vůbec na net, ADSL nesvítí. Vyhrabal jsem ve sklepě PTI-1605 a na tom mi net funguje, proto si myslím, že 845 umřel, ale vrátil se problém, že to občas padá a musim čekat až se ADSL zase nahodí. Každopádně zkušenost mi říká, že není modem jako modem a nerad bych se dvakrát spálil a koupil zas něco, kde mi budou muset redukovat rychlost na 3 Mbit, když už vím, že to jde i na 5 Mbit. Rád bych se zeptal někoho, kdo má zkušenosti, jaký modem si mám koupit.

Ch4ser (18.5.2014 22:13:00)

Neporadím ti sice který koupit, ale poradím který ne... nekupuj Zyxel P660-HN-T3A. A obecně asik všechny Zyxely... Neboť to nefujguje úplně splehlivě na zašuměných linkách...