Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pravá tvář BSA. Byznys a vysoká politika

Pravá tvář BSA. Byznys a vysoká politika

Anonym (17.12.2008 00:00:00)

O organizaci BSA v poslední době mluví stále častěji. Přitom o ni skoro nikdo nic neví. Zvláště v Česku je zahalena tajemstvím. Pod rouškou sladkých slov o bezpečném softwaru se skrývá velký byznys, lobování na vysokých místech, zastrašování, represe a skandály.

Jan Rippl (17.12.2008 01:33:27)

p. Klimánek Uvedu příklad. V České republice platí, že doménu.cz může mít jen česká firma, nebo zahraniční firma s pobočkou na území ČR. Takže BSA by podle tohoto vlastně doménu bsa.cz ani vlastnit neměla. Co se týče firem, které byly BSA poškozeny, je smutné, že náš stát není schopen stejně tak aktivně vymoci dlužné částky ze soudních sporů, jako je tomu v případě, kdy jetou úspěšnou stranou soudního sporu BSA. Je to možná tím, že i naše státní aparatura kdysi nedávno užívala nelegální software. Možná že výměnou za beztrestnost z hlediska našich úřadů je řádění BSA na našem území tiše tolerováno. Já osobně používám výhradně Open Source software. Velmi se omlouvám, co teď napíši, ale věřte mě... Pakliže by tiskový mluvčí BSA pro ČR vstoupil do mého domu s policií, pustil bych ho dál. Zapnul bych veškeré počítače v domě a ve chvíli, kdy by viděl že nic nelegálního nepoužívám, vyzval bych ho slušně, aby ihned opustil můj dům. A běda, jak by poté pronesl jediné blbé slovo... Chytl bych ho za prdel, a letěl by ven oknem! Asi tak...

Haf (17.12.2008 09:04:05)

Já bych ani zástupce BSA do domu nepustil, neboť tam nemá co dělat. Pak bych zavolal státní policii a požádal o ochranu majetku. BSA u nás není nikde registrovaná a vyztupuje jen jako fyzická osoba. Může jen podat podnět (udání) a když se neprokáže tak ji zažalovat o moliony !! To se už stalo a prohrála, nezaplatila soudní poplatky a škody a soud ji zrušil.

Anonym (19.12.2008 05:08:37)

Fake video co BSA posílala ... Jediní kdo ti do firmy mohou jsou jasně stanovené orgány . Veškerý odpad hlásící se k BSA nemná právo být přítomen prohlídce ...

kriskami (17.12.2008 12:13:25)

Já bych je asi taky pustil, celá firma jede na Linuxu a jde to. Naštěstí nás nic nenutí používat konkrétní software, který by neměl alternativu. Zbývá mi migrovat poslední jednu klientskou stanici a můžou mi posílat dopis denně. P.S. včera mi volali z MS, jestli mi došla jejich nabídka na office a jestli jí využijeme, hmmmm asi ne :-)

Dan (17.12.2008 12:49:27)

To by vám ale vůbec nepomohlo-PČR zabaví všechny PC za účelem "zkoumání" a vůbec je nezajímá, že MS SW na linuxovém stroji nechodí. :o/ Nikde není řečeno jak dlouho taková expertíza trvá a myslím že půl roku bez veškerých PC je pro většinu firem likvidační! (nehledě na provozní SW a databázi klientů)

Xspy (19.12.2008 05:06:17)

Nehledě na pochybný průběh takové expertýzy ( zkušenosti už máme) .

petr (17.12.2008 17:27:29)

Vsadím boty že by něco nelegálního našli i v tom vašem linuxu.

Dan (17.12.2008 12:51:15)

A co třeba dát podnět ke stíhání na p. Hlaváče, popř na dotyčnou PR agenturu? :o) At si užijou vlastní medicínu...

Xspy (19.12.2008 05:03:44)

To jsem navrhoval dávno . Ale on/oni za nic nemohou , oni jsou jen zástupci a tlumočí vyjádření centrály .... Lobbismus by měl stát mimo zákon - ale to by nedostávali naši zákonodárci už žádné "všimné" a neblížili bychom se evropskému standartu :(

Alfik (17.12.2008 13:17:04)

místo krabicové verze Windows Vista za 7 500 Kč koupil novou televizi Ale kdyby to šlo tak si Franta okopíruje i tu televizi. Proč SW krást a TV ne? Nechci se v žádném případě zastávat té pochybné organizace, ale pokud jde o výpočet škody, často by, kdyby ta možnost nebyla, ten člověk zvolil levnější nebo free variantu. Kdo doma, opravdu pro domácí použití potřebuje MS Office? Ale ukradne je velká část ač by dobrá varianta bylo třeba instalování OO. Ten Franta by chtěl i full HD plazmu 157 cm, ale nemá na ni tak si koupí LCD 82 cm od LG.

Xspy (19.12.2008 05:00:55)

Řeknu ti to takhle ... Když ti tvoje sestra smaže slavné OO z tvého počítače jenom kvůli tomu , že ve škole pracují s Office a vypadá to !!! jinak!!! , tak se jen trpce zasměješ a víš , že takřka charitativní podpora školství od M$ nese své plody .

Hari (19.12.2008 08:16:58)

Jde o stejnou charitu jako kdyz McMurder sponzoruje svuj fotbalovy Cup na zakladnich skolach. Jak rikaji anglani 'charity begins at home.'

pepca (6.1.2009 19:27:09)

Pokud v tom nevidis rozdil, tak by jsi nejspis mel zajit za lekarem...A co se tyka BSA....pochytat a postrilet...na takove zmetky nic jineho neplati. Uz jen ta drzost, ze pokud udelaji chybu tak radeji nenesou odpovednost. Asi by chteli prava jako maji exekutori.