Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v březnu 2014

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v březnu 2014

Anonym (8.4.2014 00:00:00)

Rozdíly v dosahovaných rychlostech internetu u mobilních operátorů se snižují, i když stále zůstává těsně nejrychlejší T-Mobile. S nárůstem rozšíření mobilního internetu roste i počet měření zejména v LTE sítích jednotlivých operátorů.

vladimir.buldra@live.com (11.4.2014 13:09:53)

Dobrý den všem. Rád bych reagoval na článek a text. Je trochu zavádějící úvodní text "stále zůstává těsně nejrychlejší T-Mobile". Nevím zda je to skrytá reklama či co, ale uvedený "T-Mobile" je dle "Vámi prezentovaných tabulek" nejrychlejší díky LTE, které ale pokrývá tak mizivé % rozlohy a obyvatel, že je neobjektivní toto napsat. Ono je něco jiného aritmetický průměr a něco jiného "vážený" někdy tzv. goniometrický průměr, který započítává i rozsah pokrytí touto rychlostí. Pokud totiž provedete přepočítání zjistíte to co já. Já poslední roky cestuji po celé ČR a protože jsem nezaujatý mám všechny operátory a rychlosti sleduji. SIM karty v zařízeních střídám, aby mě nikdo nemohl napadnout z nějaké podjatosti. Je to můj "tak trochu" koníček. A musím opravdu potvrdit závěry z tabulky připojení 3 či 3,5G, což je v tuto chvíli opravdu zásadní pro většinu obyvatel ČR. O2 za poslední roky zrychlilo, ne všude, ale je rychlost tak vysoká, to mu celkově snižuje průměr. T-Mobile na tom také není špatně, ale má problémy se stabilitou rychlosti, která se sice rychle dostane nahoru, ale pak padá. Problémy má i s vykrytím budov. Někdy tedy v lokalitě bez problémů chytíte 3,5G pracující svižnou rychlosti, ale zajdete-li do domu (budovy) spadnete okamžitě na EDGE a 3,5G chytnete pouze u okna, někdy pouze u otevřeného. A poslední, který z této tabulky vychází jako vítěz tj. Vodafone je opravdu nejrychlejší a nejstabilnější, a to i uvnitř domů a budov. Sice mnohdy jeho špičkové rychlosti 3,5G kolísají mezi 8 - 10 MBit/sec a např. O2 má i 13 - 14 Mbit ve stejné lokalitě, ale stabilně pro větší území zajišťuje opravdu zmíněných cca 7-7,5 Mbit. A to si myslím, že je podstatné a mnohem důležitější než LTE někde pro pár vyvolených... PS: ještě by bylo dobré mobilní aplikaci "dsl" vyvinout i pro Windows Phone, Nokia totiž mnohdy podporuje širší frekvenční rozsah... Děkuji, že jsem mohl reagovat. V.B.