Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internetové fotosběrny

Internetové fotosběrny

Anonym (7.10.2005 00:00:00)

O digitálních fotografiích se dočtete na mnohých portálech zaobírájících se touto tematikou, ale my se v tomto článku zaměříme na vyvolání fotek a fotosběrny obecně. Ceny, rychlost, kvalita a profesionalita jsou rozdílné.

Tlama (7.10.2005 08:30:33)

nic neříkající článek - fuj to už dsl nemá o čem psát? když už píšete o něčem jiném, tak se aspoň trochu snažte

Postak (7.10.2005 14:30:08)

Tak bud tak laskav a pis sam Tlamo jedna...nahodou, je dobre mit prehled...

Tlama (7.10.2005 14:55:45)

lol

p3t (7.10.2005 08:52:01)

proc tu chybi nejvetsi fotoLAB ? http://foto.ihypernova.cz/

Postak (7.10.2005 14:32:16)

No to ze tento fotolab chybi nevadi - je to prevleceny Fotostar ;-)

Anonym (7.10.2005 14:48:45)

Ano, stejně jako fotosberna.atlas.cz - jeto převlečený Fotostar. S kvalitou nejsou žádné problémy, klient nemá prakticky omezení na velikost fotek. No a do 2 dnů, což je myslím naprosto super. Cena - velmi příjemná a od 50ks neúčtují manipulační poplatek...

petr (8.10.2005 14:17:10)

a jak se tam posilaj ty fotky, emejlem, nebo se to nejak uplouduje u nich? dyz priloha muze bejt jen +-10 mega , a rozdelovat to do vic mejlu je praca velika..

Tlama (8.10.2005 17:02:59)

Dobre teda. Rozciloval jsem se, protoze to byl jen clanek na vyprovokovani diskuse a na vysati informaci od ostatnich. Na to preci normalne zalozim diskusi a je to, ne? Takze. Pouzivam FOTOLAB (www.fotolab.cz), protoze ma nejbliz sbernu na vyzvednuti. Fotky dela kvalitne (aspon ty co jsem delal naposledy pred pul rokem), jednou o nich byl clanek ve vtm, jak to cely funguje i z filmu a tam psali, ze to vyjizdej 400dpi. Muzes to poslat pres web i stazenym programkem. Doposud jsem byl spokojen. Ale jak povidam, naposledy jsem delal fotky nekdy po vanocich a to jeste rodinky do 10cm sirky. Co se tyce z negativu, tak jsem na ne nasranej, protoze mi jednou stratili negativ s peknejma pokusy o umeni.

Tlama (8.10.2005 17:07:28)

ztratili

Pavel (2.4.2008 11:35:10)

Pozor na Schlecker sběrnu! (bývalá Droxi) Protože tato sběrna digitálních fotografií nabízela (a zatím stále nabízí) zpracování panoramatických fotografií až do délky 45 cm, rozhodl jsem se u nich objednat znovu snímky, které jiná fotolaboratoř zpracovala zcela nevhodně (pojem "volná délka" při zachování výšky fotografie vyřešili u Happy Fota zcela opačně: přidali na výšku podélné bílé pruhy nahoře a dole, naopak zachovali délku 15cm). U Droxi sběrny dříve zpracovávali dlouhé snímky skutečně podle toho jak slibovali: při konstantní výšce 10 cm udělali fotku třeba 18 cm dlouhou. Proto jsem se rozhodl je u nich objednat, a přestože jde již o jinou firmu, na internetu v nápovědě i v ceníku vše vypadalo (a to této doby stále vypadá) v pořádku (viz níže). Bohužel zpracování dopadlo podobně jako u Happy Fota. Několikrát jsem jim psal dotazy na adresy „foto@droxi.cz“ a „foto@cz.schlecker.net“, ale vůbec se neobtěžovali jakkoli odpovědět. Zaslal jsem tedy reklamaci mé zakázky ve sběrném sáčku přes prodejnu, ale fotolaboratoř ji zaslala zpět jako neoprávněnou, že prý požadovaný formát firma Schlecker nemá v nabídce! Přitom na jejich internetových stránkách stále uvádějí původní nabídku. Proto jsem jim tedy poslal stížnost faxem s popisem problému a kontaktem na č.283 088 777. Opět dlouhodobě žádná reakce. NAPROSTO ŽÁDNÝ ZÁJEM ODPOVĚDĚT SVÝM ZÁKAZNÍKŮM NA DOTAZY ČI STÍŽNOSTI, natož splnit své sliby uveřejněné v online nápovědě a v ceníku. Doporučuji raději využít služeb jiných sběren, které alespoň jsou v případě problémů ochotny komunikovat se zákazníkem.