Úvod > Návody > Poskytovatelé

Poskytovatelé

Jak se připojit přes ADSL/VDSL

Připojení přes ADSL patří dnes mezi nejrozšířenější formy vysokorychlostního připojení k celosvětové sítí internet. Oproti minulým letům jsou dnešní nabídky podstatně rychlejší a zákazník má už na výběr, zda chce tzv. nahé ADSL bez pevné linky, nebo balíček sestávající z volání a internetu.

Zobrazit celý návod

Jak se připojit k internetu "přes optiku"

Připojení přes optická vlákna je jedno z vůbec nejspolehlivějších a nejrychlejších způsobů připojení k internetu.

Zobrazit celý návod

Jak na mobilní připojení k internetu (1): Typy sítí a připojení notebooku

U mobilního operátora si klient zřídí příslušný datový tarif. Pro danou mobilní technologii musí mít podporovaný přístroj: buď mobilní telefon s podporou takové sítě, nebo speciální modem, který se většinou připojuje přes konektor USB.

Zobrazit celý návod

Virtuální operátoři: Přehled nabídek

Průběžně pro vás aktualizujeme nabídky tuzemských mobilních virtuálních operátorů.

Zobrazit celý návod

Jak na mobilní připojení k internetu (2): Mobil a tablet

Tablet i chytrý telefon lze připojit k internetu buď přes WiFi (domácnosti, kanceláře, kavárny...), nebo také pomocí mobilních sítích našich operátorů.

Zobrazit celý návod

Jak se připojit k internetu přes kabelovou televizi

Internetové připojení přes kabelovou televizi (CATV) patří mezi velice oblíbené způsoby připojení k celosvětové sítí. Jeho výhodou jsou vysoké rychlosti v obou směrech (stahování dat i nahrávání; download, upload), nízké odezvy a vysoká spolehlivost.

Zobrazit celý návod

LTE – přes 100 Mbit/s v mobilní síti

Na mobilní připojení, hlasové a video služby jsou kladeny stále větší nároky a účastníci mobilních sítí žádají rychlejší přenosy a větší objemy dat. V mnoha státech světa jsou již poměrně dlouho komerčně nabízeny služby na bázi tzv. LTE, moderní a velmi rychlé datové sítě, v níž není problém dosahovat rychlostí stejných jako v mnoha běžných pevných sítích, ba rychlostí i mnohonásobně vyšších. LTE je budoucnost mobilního připojení a pomalu se dostává i do našich končin.

Zobrazit celý návod

Virtuální mobilní operátoři: Fakta a tipy

Konec roku 2012 znamenal na českém mobilním telekomunikačním trhu významné období: Po dlouhých létech marných snah začali tuzemští GSM operátoři konečně smysluplně vyjednávat se zájemci o post tzv. virtuálních mobilních operátorů, z nichž prvním se stal BLESKmobil spadající pod nakladatelství Ringier. A záhy se přidávali další. Do poloviny roku 2013 jich začalo na trhu působit hned několik, třebaže mnozí z nich (včetně BLESKmobilu) nejsou virtuálními operátory v tom pravém smyslu.

Zobrazit celý návod

Jak se dostat z registru dlužníků SOLUS?

Ocitli jste se na černé listině dlužníků protože jste včas nezaplatili splátku za úvěr nebo za telefon? Poradíme vám, jak se ze SOLUSu dostat.

Zobrazit celý návod