Úvod > Návody

Návody

Co je nahé ADSL/VDSL a jaké má výhody?

V očích mnoha zájemců o vysokorychlostní připojení přes ADSL bylo dlouhou dobu problémem to, že k využívání internetové služby potřebovali aktivní pevnou linku. Jinými slovy museli platit paušál za telefon, byť jej nepoužívali. Ve výsledku se tak ADSL přípojka prodražila o několik set korun. Aktivní telefonní linka dnes však již není potřeba – operátoři konečně nabízejí tzv. nahé ADSL, kdy klient platí pouze za internetovou přípojku a nikoli zbytečný hlasový paušál.

Zobrazit celý návod

Virtuální mobilní operátoři: Fakta a tipy

Konec roku 2012 znamenal na českém mobilním telekomunikačním trhu významné období: Po dlouhých létech marných snah začali tuzemští GSM operátoři konečně smysluplně vyjednávat se zájemci o post tzv. virtuálních mobilních operátorů, z nichž prvním se stal BLESKmobil spadající pod nakladatelství Ringier. A záhy se přidávali další. Do poloviny roku 2013 jich začalo na trhu působit hned několik, třebaže mnozí z nich (včetně BLESKmobilu) nejsou virtuálními operátory v tom pravém smyslu.

Zobrazit celý návod

Jak si chránit soukromí na internetu

Text vám poskytne základní znalosti, jež jsou potřeba k ochraně soukromí a které vám pomohou vyhnout se budoucím problémům: totiž jakmile už jednou něco publikujete na internetu, jakmile na něm uveřejníte osobní fotografie, nikdy to nevezmete zpět.

Zobrazit celý návod

Jak se dostat z registru dlužníků SOLUS?

Ocitli jste se na černé listině dlužníků protože jste včas nezaplatili splátku za úvěr nebo za telefon? Poradíme vám, jak se ze SOLUSu dostat.

Zobrazit celý návod