Úvod > Články > T-Mobile rozšiřuje 3G síť a přechází na rychlejší HSPA+

T-Mobile rozšiřuje 3G síť a přechází na rychlejší HSPA+

A další novinky uplynulých dní: X-Force se spletla, Google opravil všechny kritické chyby -- Nová verze testovacího sestavení prvního servisního balíku pro Windows 7 -- a více...

Google se brání: Na bezpečnostní díry nekašleme! IBM své hlášení musí upravit

Společnost Google se ohradila proti výsledkům průzkumu laboratoře X-Force (spadající od IBM), podle kterých Google nedokázal opravit kritické bezpečnostní díry ve svém softwaru. V hlášení X-Force stojí, že 9 % děr objevených během první poloviny roku 2010 v softwaru Googlu nebyla opravena a že přitom 33 % z těchto děr neslo označení "kritické" nebo "vysoké nebezpečí".

Na naléhání Googlu laboratoř IBM provedla revizi dat, chyby opravila a nové výsledky hovoří zcela jinak: Počet ignorovaných děr: 0. Google za zmíněné období opravil každou zranitelnost.

Tom Cross z X-Force poté na blogu publikoval článek, ve kterém uznal pochybení. Jednotlivé firmy laboratoři předaly informace o zranitelnostech a X-Force musela počítat znova.

Výsledky se změnily podstatně i u Sun Microsystems. Zatímco v původním hlášení obsadil první místo coby společnost, která nejvíce ignorovala díry v softwaru, s procentuálním skóre 24 % / 9 % (počet neopravených děr a počet neopravených nejvážnějších děr), po revizi skóre činí 8 % / 0 %. Sun opravil tedy všechny vážné zranitelnosti.

T-Mobile rozšiřuje 3G síť a přechází na HSPA+

Operátor T-Mobile přes léto podobně jako jeho dva konkurenti stavěl po republice rychlou datovou mobilní síť. 3G signál se objevil už ve čtrnácti městech, naposledy to bylo v Prostějově, Liberci a Ústí nad Labem. T-Mobile také uvedl, že v srpnu spustil celkem 260 vysílačů. Zásadní zprávou rovněž je, že firma přechází na technologii HSPA+, modernější a rychlejší standard.

"V současné chvíli je rychlý mobilní internet dostupný pro téměř 30 procent populace," řekl Frank Meywerk, ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile. "To samozřejmě nestačí, ve výstavbě nadále pokračujeme stejným tempem. Do konce roku tak budou pokryty celkem tři desítky měst a v roce 2012 jich bude pět set."

Čtyři města na seznam přibyla v poslední srpnový den. Podle údajů operátor je v těchto lokalitách signál 3G dostupný pro 89 % - 99 % obyvatel (Prostějov 97 %, Havířov 99 %, Liberec 98 %, Ústí nad Labem 89 %).

Od září probíhá upgrade sítě na technologii HSPA+, která v tomto konkrétním provedení dovoluje teoretické maximální rychlosti 21 Mbit/s pro stahování, 5,76 Mbit/s pro odesílání. Přechod potrvá do konce října. (HSPA+ umožňuje teoreticky až 56 / 22 Mbit/s v závislosti na provedení. Síť s rychlostí 42 Mbit/s do provozu nedávno uvedl australský operátor Telstra.)

Nové testovací sestavení Windows 7 SP1 na světě

Microsoft svým partnerům poskytl nové sestavení chystané prvního servisního balíku pro operační systém Windows 7 a Server 2008 R2. Vydání nese číslo 7601.17077 a je dostupné pro vybrané testery.

I když není jasné, zda balík přináší pro systémy něco nového, je pravděpodobnější -- i vzhledem k dřívějším prohlášením Microsoftu --, že jde vesměs pouze o souhrnný balík dosud vydaných oprav a aktualizací. Uživatelé by se proto neměli snažit za každou cenu testovací verzi prvního service packu shánět, například na výměnných sítích. Servisní balíky totiž zásadní nového funkce přinášejí málokdy, výjimkou byl jen SP2 pro systémy Windows XP.

Datum vydání finální verze není známo, Microsoft nicméně dříve uvedl, že uživatelé mohou počítat s první polovinou příštího roku.

Spíše než nové funkce servisní balík přinese určitá vylepšení, která se ještě nedostala do aktualizačního systému Windows Update. V případě Server 2008 R2 přibudou dvě novinky týkající se podpory virtualizace (RemoteFX a nová funkce pro Hyper-V).

MS Office 2010 se začal prodávat i v Česku

Nová kancelářská sada MS Office 2010 se s několikaměsíčním zpožděním začala prodávat i v České republice. Dostupné jsou tři sady ve formě krabic, ale nově také karty s produktovým klíčem. Po jejich zakoupení si zákazník může MS Office stáhnout z internetu nebo aktivovat zkušební verzi předinstalovanou na nových počítačích (OEM verze).

„Věříme, že o novou verzi Office 2010 bude mezi domácnostmi a podnikateli velký zájem, protože jen samotnou beta verzi programu Office 2010 si stáhlo pětkrát více zákazníků než beta verzi předchozích Office 2007,“ uvedl Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

K dispozici jsou tři edice. Pro studenty a domácnosti (Word, Excel, PowerPoint a OneoNote, chybí Outlook) za 2,5 tisíce korun (v e-shopu Microsoftu je však uvedena cena 139 euro, tedy 3.400 Kč). Sada pro podnikatele obsahuje navíc i Outlook, cena aktivační karty činí 6 tisíc korun (přímo na webu Microsoftu však edice stojí 379 euro, tedy 9 500 Kč). Třetí sada Professional přináší ještě aplikace Publisher a Access (cena na webu Microsoftu činí 500 dolarů, tedy 9.600 Kč – zde však patrně půjde o chybu v přesměrování, jiný důvod pro cenu v dolarech asi není). 

6. 9. 2010

Autor: Oldřich Klimánek

Témata

telekomunikace

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Televize s 8K rozlišením konečně v ČR!

V loňském roce představil Sharp obrazovku s rozlišením 8K. Nyní jsme se konečně dočkali a novinka v červnu dorazí do...

 

Digi TV: Všechny programy na 3 měsíce zcela zdarma!

Objednejte si Digi TV a sledujte televizi celé 3 měsíce zcela zdarma! Poskytovatel vám k ní dá jako dárek navíc více...

 

Rozhodnutí EU: Cena hovoru po EU bude do 6 Kč!

Evropská komise pracuje na nových regulacích telekomunikací, které shrnuje název evropský Kodex pro elektronické...

Nejčtenější články

Víme, kde za posledních 6 měsíců došlo ke zrychlení DSL připojení!

 

O zrychlování přípojek se hovoří neustále. Jak si má ale běžný člověk ověřit, že se tak opravdu děje? Právě to byl...

Nova a Prima chtějí zakázat přetáčení reklam

 

Televizní skupiny Nova i Prima vyrážejí do boje proti přeskakování reklam. Kvůli IPTV a kabelové televizi přicházejí...

O2 má nový tarif s rychlostí 250 Mb/s!

 

Operátor přidal do své nabídky tarif pevného připojení s názvem ULTRA HD, který má zákazníkům poskytnout rychlost...