Úvod > Návody

Návody

Jak si vytvořit domácí síť

Pokud potřebujete aby všechny počítače byly připojeny k internetu a ještě aby mezi sebou sdílely data - vytvořit si domácí síť však není nic složitého.

Zobrazit celý návod

Co je ADSL a VDSL: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

ADSL, VDSL, rychlost tam a zpět, modemy... Jak se v tom orientovat? Co budu potřebovat?

Zobrazit celý návod

Rozšíření WiFi po celém domě

Pokud vám vaše Wifi nedosahuje do všech místností, nevěšte hlavu a zkuste rozšířit WiFi dle návodu

Zobrazit celý návod

Co je IPTV, jaké má (ne)výhody? A je lepší sledování přes set-top box nebo aplikaci v televizi?

Zákazník si u poskytovatele zřídí televizní službu buď samostatně, nebo v balíčku s dalšími telekomunikačními službami (internet, telefon). Obdrží set-top box nutný pro příjem signálu a ten kabelem propojí s televizí a také s internetovou přípojkou.

Zobrazit celý návod

Jak se připojit k internetu "přes optiku"

Připojení přes optická vlákna je jedno z vůbec nejspolehlivějších a nejrychlejších způsobů připojení k internetu.

Zobrazit celý návod

Jak zabezpečit WiFi síť

Zabezpečit si bezdrátovou síť je první a základní krok, který by měl neodkladně učinit každý uživatel internetu provozující domácí WiFi.

Zobrazit celý návod

Jak se připojit přes ADSL/VDSL

Připojení přes ADSL patří dnes mezi nejrozšířenější formy vysokorychlostního připojení k celosvětové sítí internet. Oproti minulým letům jsou dnešní nabídky podstatně rychlejší a zákazník má už na výběr, zda chce tzv. nahé ADSL bez pevné linky, nebo balíček sestávající z volání a internetu.

Zobrazit celý návod

Jak připojit PC k internetu

Ať už se doma připojíte přes kabelovou televizi, ADSL, WiFi nebo optiku, vždy budete potřebovat několik základních a společných věcí: síťovou kartu v počítači a také příslušnou kabeláž.

Zobrazit celý návod

SSH – bezpečné používání vzdáleného počítače a kopírování dat

Zkratka SSH pochází s anglického sousloví Secure Shell. Jde o bezpečnou (šifrovanou) komunikaci mezi dvěma počítači. SSH použijeme, chceme-li například ovládat počítač na dálku (k němuž máme přihlašovací údaje) nebo třeba jen přenášet soubory.

Zobrazit celý návod

Jak ovládat počítač na dálku

Vzdálený přístup k počítačům můžeme získat díky široké paletě nástrojů a speciálních aplikací, z nichž některé jsou již součástí systémů, jiné jsou dostupné ke stažení zdarma a jiné je zase nutno zakoupit. Třebaže jsou dnešní nástroje tohoto typu uživatelsky přívětivé, někdy musíme mít alespoň jakési základy práce se sítěmi.

Zobrazit celý návod