Přinášíme vám porovnání naměřených rychlostí se serverem ADSL.cz za únor 2015. Podle ADSL.cz zrychloval mobilní internet pouze u O2 a rychlost pevného internetu se po několika měsících končně začala zvyšovat.
Abychom nemátli některé naše čtenáře, budeme statistiky měření rychlosti internetu ze serveru ADSL.cz prezentovat jen jako porovnání s měřením, které probíhá na DSL.cz.
Hodnoty se od obou serverů mohou lišit. Je to dáno především tím, že každý server pro svoje statistiky využívá jiných zdrojů. Na DSL.cz zveřejňujeme rychlost mobilního internetu z naší mobilní aplikace, která je v tuto chvíli dostupná pro iOS a Android a připravujeme i novou verzi pro Windows Phone. Rychlost mobilního internetu se tak měří převážně v chytrých telefonech. Oproti tomu na ADSL.cz se využívají data přímo z webového měřáku, kde převážná většina uživatelů měří z desktopu, který k internetu připojují USB modemem.
Rozdíl v měření rychlosti mezi chytrým telefonem a USB modemem je obrovský. A to zejména ve stáří zařízení, použité technologii a maximální přenosové rychlosti. Není daleko doba, kdy základní USB modem disponoval nejvyšší rychlostí 7,2 Mb/s v 3G síti. Chytré telefony již běžně využívají LTE síť, což se o USB modemech říci nedá. Mobilní telefon si lidé mění za nový, modernější a rychlejší mnohem častěji než USB modem. Proto data z mobilů vycházejí lépe než z webového měřáku.
Srovnání rychlosti mobilního internetu na DSL.cz a ADSL.cz
Operátor | DSL.cz (Mb/s) | ADSL.cz (Mb/s) |
O2 | 9,1 | 8,5 |
T-Mobile | 6,0 | 6,1 |
Vodafone | 7,4 | 6,8 |
Srovnání rychlosti pevného internetu na DSL.cz a ADSL.cz
Typ sítě | DSL.cz (Mb/s) | ADSL.cz (Mb/s) |
ADSL | 10,7 | 8,5 |
Kabel | 24,1 | 20,2 |
Wi-Fi | 9,4 | 8,5 |
Podrobné statistiky měření rychlisti ze serveru ADSL.cz za únor 2015 jsou vidět v nové infografice:
23. 3. 2015
Autor: Redakce DSL.cz
Přinášíme vám pravidelný přehled rychlostí českého internetu. Nejvíc nás překvapilo, jak se obměnily stupínky vítězů...
Není žádným tajemstvím, že se operátoři snaží předhánět v rychlosti i pokrytí mobilními sítěmi. Ani tento rok neušel...
Ale nedělá to jen tak. Je zatím jasný záměr, který má YouTube vydělat ještě víc peněz. Jak to udělá a proč se k tomu...
T-Mobile přichází s novou službou domácího připojení k internetu přes LTE. PIZ neboli Pevný internet do zásuvky se...
Magenta 1 je nový věrnostní program společnosti T-Mobile. Díky němu máte možnost zkombinovat více služeb tak, abyste...
Není žádným tajemstvím, že se operátoři snaží předhánět v rychlosti i pokrytí mobilními sítěmi. Ani tento rok neušel...