Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 02 a jeho nonFUP opet boduje

02 a jeho nonFUP opet boduje

Martin (26.10.2006 10:23:29)

Zdravim, mam BLUETONE classic 3Mbit s 20GB dat platim asi litr, nemohl jsem si to pripojeni co se tyce rychlosti vynachvalit.... Jenze posledni dobou mam dost velke problemy s pripojenim, zacinam to pozorovat temer kazdy den v nahodnou hodinu (nebo spise ve spickach) napriklad ted: Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=176ms TTL=55 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=194ms TTL=55 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=170ms TTL=55 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=205ms TTL=55 Zajimave je ze shodou okolnosti se O2 rozhodl otestovat 'vypnuti FUPu' a jeho dusledky na zatizeni site..... ale proc za to mam platit i ja? Tohle je fakt drzost... diky za nazory

Max (26.10.2006 11:20:52)

Nic o tom nevim ze by o2 vypinalo FUP. Ja mam porad FUP aktivni.

Martin (26.10.2006 14:43:05)

No jasne ze to neni oficialne:) nekomu to jde nekomu ne, a svadej to na zavadeji nove technologie... tak ci onak dnes mi to celej den nebezi jak ma...

lol (29.10.2006 18:19:06)

muhehe, ja sem teda narozdil od vas vsech naprosto spokojenej. Platim si 700 za expres ideal a funguje mi to jak extreme. Tento mesic urcite aspon 40GB, ted pres noc 11(!) a na kontu mam stazeno 14/8GB, takze prekroceno a stejne to porad bezi naplno:-)

nemo12 (26.10.2006 14:58:00)

Ale nepíšeš KAM pinguješ. Samozřejmě pokud děláš ping třeba na přetížený server tak jde o lenost serveru a ne propustnost linky. Pokud děláš ping někam na Tajvan, jde zase o propustnost dálkového spoje. Ty 3 MBs platí pouze pro "poslední míli" a provider neovlivní činnost cílového serveru.

Nemo12 (26.10.2006 15:02:47)

Jo teď vidím že jde o Seznam. Ale já to mám teď ve špičce: Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=12ms TTL=58 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=11ms TTL=58 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=12ms TTL=58 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=12ms TTL=58 A mám Radiokomunikační ADSL Premium 2048kbs.

Martin (26.10.2006 16:13:05)

Samozrejmne spravna pripominka... ping byl na seznam.cz ;) snad ti pomuze tohle: 1 < 1 ms < 1 ms < 1 ms 192.168.0.138 2 13 ms 16 ms 16 ms 84.244.79.62 3 248 ms 259 ms 259 ms 172.26.25.81 4 248 ms 236 ms 255 ms gw-adsl-ctelecom-stra.bluetone.cz [212.158.129.1 2] 5 221 ms 205 ms 239 ms ge0-0-4-stra39.bluetone.cz [212.158.129.161] 6 228 ms 224 ms 240 ms po1-6-stra39.bluetone.cz [84.244.127.241] 7 296 ms 310 ms 300 ms nix-ol.pater.iol.cz [194.50.100.161] do toho uz moc nevidim, co je ten 3 ti server, nejaka ustredna nebo uz nejaky velky uzel ci brana do internetu? ale je z toho videt ze problemy jsou v lokalite, pravdepodobne diky tomu ze tu nekdo MOC stahuje...

Anonym (26.10.2006 22:22:17)

Zkus to nahlásit na ohlašovnu poruch. Mimochodem, 172.26.25.81 je snad nějaký server v Holandsku, takže ty pakety bloudí internetem jak nějaký bludný holanďan. Jinak více zjistit o konkrétní IP můžeš třeba na www.ripe.net

Martin (26.10.2006 23:28:41)

Zajimave rady, ale 172.* jsou Bckove privatni site , zadne holandsko :D ... ale celkem jako vtip dobre:)

Martin (26.10.2006 16:17:55)

jinak kdybys nebyl linej zjistis si reverznim zaznamem o jaky server jde sam, nebo v lepsim pripade to poznas od oka :)

Anarki (26.10.2006 16:01:43)

sosáme, sosáme .. uz 25GB na 8 GB FUP :)

Martin (26.10.2006 16:34:52)

grrrrrrr to je presne ono o cem tu mluvim, kvuli takovym jako ty mi ted nejde net, teda ja to chapu taky si obcas chci neco stahnout, ale tohle je uz trosku jinej priklad....... jako kdyz nekomu reknes ze ma limit 20GB tak stahne presne 19.9 GB :) protoze mu je lito to nevyplacat a kdyz ma nekdo celej zivot FUP a najednou nejde tak ma taky potrebu stahovat do vytuhnuti. Ja osobne si myslim ze FUP je dobra vec uz kvuli obrane pred notorickymi stahovaci. Kdyz uz to vypnout, tak je hodit do jiny skupiny tak abysme ty jejich vylevy necitili :)

Anonym (26.10.2006 17:25:47)

Jsem na tom stejně za 399,- mám 2Mbit a stáhnuto jiř přes 28 GB. Zvolil jsem šikovnej tarif. Jsem s O2 spokojenej. Nevím proč nadáváš máš se na Radiokomunikace vykašlat :-))))

Martin (26.10.2006 19:01:38)

Asi si nepochopil pointu, to spis jen dokazuje co tu rikam:)

Max (27.10.2006 12:43:05)

Ja jsem na 128 uz zhruba od 10. ale i tak je na fupku pres 40Gb ale uz sem si objednal extreme. Panecku to budou trafiky:D

Martin (27.10.2006 12:54:57)

Bylo by zajimave zmapovat co presne O2 dela, koho vypina mozna by z toho vysel docela zajimavy obrazek.... jinak myslim ze z levnejsi variantou extreme toho asi moc nestahnes......... si predstav situaci kterou tu mam ted ja.... za predpokladu ze tu jsou stahovaci a stahujou, spomalili celej segment site, ja mam ping okolo 300 , rychlost na meraku neco kolem 300kbit, takze sice se s tim pomalu da nastahovat hodne, ale clovek si nezahraje nic:) .... vsechno trva dlouho , je to o krok zpet, ale co treba to tak neni , proto by me zajimal tvuj feedbeck az si to poridis...

1woko (27.10.2006 18:01:20)

Jedna operátorka O2 mi už v průběhu prázdnin řekla, že FUP se aktivuje podle vytíženosti dslamu v dané lokalitě (moc jsem jí to nevěřil, přišlo mi to dost nespravedlivý, ale možná na tom něco bude). Jinak reklamace není tak předem prohranej boj, jak si myslíš: chce to jen narazit na dobrého operátora, který ti nahlásí poruchu do systému, a pokud je hlášená porucha v jejich systému, dostáváš automaticky slevu (vlastní zkušenost s O2, BTW: reklamoval jsem FUP a úspěšně). Každopádně přeji brzské vyřešení problému, v ideálním případě při zachování vypnutého FUP O2:-)

_?_ (4.11.2006 21:04:09)

jA NASOSAL 107 gb ZA ŘÍJEN A OMEZENI MI SLO 10 DNI JINAK JSEM JEL NAPLNO,JSEM SPOKOJENÝ,MYSLIM SI ZE V DNESNI DOBE SE LINKY UZ ZATIZIT NEMUZOU I KDYBY KAZDY STAHOVAL NAPLNO CELY MESIC A ROKY,MYSLIM SI ZE NAM CO MAME O2 VY OSTATNI Z JINYCH SPOLEČNOSTÍ ZAVIDITE_!!!_A MYSLIM SI ZE KDYZ PLATIM NECELYCH 1200 KC I S TELEFONEM KTERY MAM JEN KVULI NETU, TAK BY ZA TY PRACHY MEL INTERNET JET BEZ FUP PORAD_!!!_PRESEL BYCH NA 1:20 NET BEZ LIMITU JENZE NEMAM NA SVE LINCE TAKOVOU SLUZBU ZATIM DOSTUPNOU.

Anonym (22.11.2006 08:52:45)

Bože to je výblitek. LAMIČKA

1woko (26.10.2006 16:30:10)

Většina lidí, co má O2, je spíš štastných (včetně mě), ale docela chápu tvou situaci. Bombardovat infolinku, nahlásit poruchu, trvat na slevě : to jediné lze asi poradit...

Martin (26.10.2006 16:40:05)

No vsak tvoje stesti chapu, kdo by stastny nebyl... ale pamatuji si jeste jak jsem se rozhodoval mezi Internet extrem (no limit) a bluetone 20GB.... doslo mi, ze si radsi vezmu pripojeni pro nestahovace jelikoz uprednostnuju rychlou odezvu... a ono ejhle tohle... hold nesmim zapominat na to ze sem porad na dratech O2 :/

1woko (27.10.2006 07:48:39)

Pořádně bych je sepsul, a trval bych na tom, že to je porucha a za tu chci slevu... BTW: jak dlouho už to připojení máš? Já sem bez FUPu už čtvrt roku, přesně řečeno od července sem byl zpomalenej v září na 3 dny a teď v říjnu na týden. Ptám se proto, jestli se tvoje situace opakuje už třetí měsíc, nebo jestli to náhodou s vypínáním FUP (které ostatně nikdo nikde nepotvrdil, je spousta lidí kteří jsou stále zpomalení) nesouvisí.

Martin (27.10.2006 12:48:10)

No, problemy pocituji spis teprve tenhle tyden, ted mam zase ping 300 , vcera vecer se to uklidnilo, coz o necem napovida.... sice to nepotvrzuje moji domenku ale moznosti by bylo ze se to tzvane 'vypnuti FUpu' rozhodly odzkouset zde :) Kazdopadne vim ze reklamace je predem prohrany boj, fraze "agregace 1:50" v CR nabyla magickych hodnot, za kym stoji ten muze prakticky vse :) Takze spis nezbyva nez vyckavat zda se nekdo slituje....

Pavel (28.10.2006 09:56:55)

Prosím tě, žádnej FUP se nevypíná, jen ty automaty prostě někdy nefungujou. A žádat slevu u O2, když má radiokomunikace, to by asi zrovna 2x neuspěl. Krom toho rychlost je OK, jen pingy jsou dlouhý a s tím reklamovat nelze.

1woko (28.10.2006 10:17:28)

Milý Pavle, ani při opakovaném čtení jsem nenabyl z mého příspěvku pocit, že bych vyzýval Martina k uplatňování reklamace u společnosti O2. Nemám zkušenost s technickou podporou u Radiokomunikací, ale poruchu zadává do systému operátor, záleží tedy "zejména" na tom, jak jsi sám schopen tohoto operátora zpracovat. BTW: nahlásil bych ztrátovost paketů a celou situaci bych řešil posléze s technikem...

Pája (29.10.2006 12:16:43)

Omlouvám se, na začátku padlo O2, tak jsem si to nějak připojil k té reklamaci.

ppetr (26.10.2006 22:07:53)

pokud je tenhle problem s Bluetone zpusoben tim ze O2 neuplatnila FUP a omezuje to tebe, tak to je celkem husty. A docela bych rekl ze to tak asi i bude. Ja mam ie impuls a jedu 64/64 ....... ale asi hodne lidi co maj O2 je ted spokojenych :)

Hroch (27.10.2006 12:52:25)

rekl bych ze to s FUPem nema nic spolecnoho. Kdyby to totiz tak bylo, tak by nikdo s pocatkem noveho mesice - kdyz se vynuluje FUP pro vsechny uzivatele - nemohl po netu hrat, nebot by mel pingy ktery tu vidim. A teprve s tim, jak by naskakoval FUP lidem, tak by se latence stale zlepsovala.... Ovsem tak to neni ze ano? :-) Ja osobne bych k alternativci nesel, protoze pak hazeji treba i svy problemy na O2 a casto se nikdy vysledku nedoberes. Jsem s O2 spokojeny, z 8 GB limitu mam ke dnesnimu dni vycerpany 2 GB :-) Nestahuju vsechny blbosti ktery vidim no... :-) Jinak jeste jedno info... Tyka se O2TV. jestli nekdo hraje hry po netu a chtel by zakoupit tuto sluzbu nedoporucuju. Kolegovy po spusteni dost vyskocil ping. Po jeho nekolika volani na infoline se dozvedel, ze mu kvuli O2TV navysili latenci o 16ms na obe strany aby se zvysila kvalita pripojeni. Me osobne se mi tento argument a i to ze je to vubec mozny dost podivny a moc tomu neverim. Jak sem koupil tak prodavam :-).

Martin (27.10.2006 13:03:10)

Diky za rozumny nazor, jeden z mala :) Jinak s tim zacatkem mesicem na tom neco bude, ale na druhou stranu ja peclive nemonitoru, ktery dny mi to jde dobre a ktery ne, vim ze napriklad pondelky rano byly desny (spicka)... Skryvat se za timto problemem muze snad vsechno, ale tak shodou okolnosti si o2 prave hraje s o2TV a vypina FUP kde se da, to uz je trosku podezrela shoda nahod, rekl bych ze je to klasicke pretizeni uzlu v teto lokalite, ktere trapilo CR zacatkem prichodu adsl....... ale kdo vi ...

Zvedavec (27.10.2006 13:13:54)

A pak jses probudil.!! Pek si plkat svoje hlouposti nekam jinam. NIC NENI PRETIZENEHO ale vsechno je pripraveno na rychlost adsl2+ A ta kazdeho pripojeneho zakaznika to znamena KAZDA ZRIZENA TELEFONNI linka muze bezet na maximalni rychlosti 25mb/s podle vzdalenosti od centraly!Vsude kde bezi O2TV ktera slape na ADSL2+ technologii a cenrala ma deslamy ktere toto podporuji.Kazdy zakaznik ktery ma dnes adsl nebo iptv od o2 MUZE NONSTOP cely kalendarni mesic stahovat i vypoustet rychlosti 25mb/s a nikdo nic nepociti!Vse je nastaveno aby to takto fungovalo.Ale to by nebyl duvod zdrazovat a prichazet s novymi technologiemi a za kazdou zmenu rychlosti se bude zvysovat cena a je to rozpocitano az do roku 2012 kdy ma byt hotova lite speed ve vsech moznych lokacich ktera pojede az do 100mb/s.Vsechno je jenom obchod a otazka penez.Nikdo z firem nema zajem prinaset lidem to nejlepsi a nejvyhodnejsi ale firmy jsou zde aby VYDELAVALI PENIZE a to vam unika!Vyzkumny ustav ci neco takoveho je zde aby odhadovalo nove zpusoby a moznosti prenosu dat a na firmach je to jak to zpenezi!!A vybuduji!!!!

Hroch (27.10.2006 15:22:32)

To je mily Zvedavce veliky omyl. Na technoligii ADSL2+ jsou pripraveny linky, ktere jsou pripojeny k Dslamum, zrizenymi cca pred rokem. Zrizeny linky ktere jsou starsiho data na ADSL2+ pripraveny nejsou a tim padem ani O2TV na nich nerozebehnes. Je to z duvodu Dslamu, ktery na tuto technologii nejsou pripraveny, ale postupne se budou upgradovat. Jeste ano down u ADSL2+ je opravdu neco kolem 25mbps, ale upload je neco kolem 6mbps :-) a uz se moc tesim az to budu mit doma :-). Jenze to uz budu mit takovy fousy, ze si po nich budu slapat.

Zvedavec (27.10.2006 17:47:48)

Jo to ja vim upload a download.Zde se nejedna oto aby zakaznik dostal to nejlepsi co je mozne rychlosti a sluzbry ale aby firma mohla vydelavat.To znamena na predpotopnich hardwarech dostavat maximalni zisk.CO nejmensi naklady a nejvetsi ceny zisk.Oto jim jde.Koukneme se do jinych zemi treba digitalni televize unas se planuje do roku 2012 nebo 10 ze cela cr pobezi na digitalni tv ktera ma prenos 22mb/s kazdy rok nejaka prace a potom celkove vypnuti analogoveho prenosu a vysilacu.Aby byla porad nejaka prace atd.Ikdyz to vse lze udelat behem par mesicu.S internetem a dalsimi sluzbami i s dalsim prodejem hardwaru.Dnesni technologie na vyrobu pc hardwaru jsou tak daleko ze je naplanovaneho co se bude do tech peti let prodavat minimalne dopredu to same s vyrobou tv aut atd.Vse je dobre rizeni aby firmy meli porad duvod zdrazovat a okradat lidi ze jeste TECHNOLOGIE tak daleko nedosla a ze je to nova znacka novy typ a novy zpusob prenosu a je VELICE drahy!To same s harwarem.ALe vse je jenom specialne potlacovano a rozplanovano do dalsich petiletek aby meli prachaci firem kteri vsechno ridi duvod zdrazovat.PRotoze lidem se nesmi davat to nejlepsi.Pamatujte nejdrive armada stat a potom za 10let mozna verejnost!!Otazka prenosu 1gb/s co pouzivame doma je uplne snadno realizovatelne uz dnes.Stejne jak stat vydal plno penez nebo lide si zajistili rozvod po cele cr elektriky vodovodu nakonec vybudovani veskerych silnic a dalnic.Nakonec i rozvodu telefonu po celem uzemi tak stejne je snadne udelat pripojky jenom na net to znamena svetelny kabely skleneny ci jakkoliv jinak a tyto pripojky uz mohly byt davno hotove!Jenomze mame lepsi technologii proc delat novy rozvod kdyz lze pouzit stavajici vedeni a do neho na jinych frekvencich poustet internet kde dslam ho prevedem do frekvence jine a koncovy modem to vrati nazpet na pc data.neco obdobneho u kabelovky.ze a nic se nemusi kopat je to levnejsi na instalaci a zavedeni a rychlosti to dokaze temer stejne nebo trochu mensi nez lite speed, ale znovu to nepusti na plnou rychlost ale stejne jak v biosu ci nastaveni serveru prepinate na jakou rychlost muzou klienti surfovat tak stejne v softu biosu ci serveru v ustredne kliknutim mysi navysuji ci naschval skrti rychlost aby mohly co nejvice zdimat.Jinak jak jsem rikal vse muze jit na full power today!!

Minik (22.11.2006 06:17:16)

Sice reaguju až o měsíc později, ale nešlo nereagovat. Vůbec asi nevíš co tu plkáš za kraviny. Jsi opravdu velice chytrý a nadaný jedinec, že tě napadají takové věci. A kdo by to asi zaplatil ty troubo to předělávání technologií co??? Proč asi nepouštějí linky naplno? Myslíš, že proto, aby lidem nemuseli dávat víc? Omyl! Protože pokud, by to udělali tak už net nejede teměř nikomu nijak! Tve představy co tu prezentuješ lze realizovat pro domácí síť s 10ti pc, či jiných zařízeních využívajících připojení k internetu(a už bys cítil, že kdyby všichni surfovali, tak že to nejede jak ma, a že to poznáš na lince atd.), ale zcela určitě ne pro tisíce klientů. Dále tu neco píšeš o ždímání lidí! Ty snad půjdeš pracovat někam zadarmo a ještě krom času budeš investovat prostředky pro chod atd... Dle toho cos tu napsal by všichni měli dělat zadarmo od rána do večera, investovat aby nic nevydělali a ty budeš doma sedět a surfovat! Takze tvoje FULL POWER TODAY ???

Zvedavec (27.10.2006 12:53:05)

Uz jsem kontaktoval in english main office headquarters in UK Odpoved byla rychla hned volali representativy omluvouli se poslali mi darek modem zdarma webkameru a jeste mi slibili extra 3mesice zdarma teda za 1Kc.Trefil sem se presne.Staci trochu me zbehle anglictiny problem okamzite vyresen a prislibeni ze dokonce odstrani FUP co nejdrive to bude mozne.Ale ne cesky lhari ale samotny president O2!Dobry ne?

Martin (27.10.2006 13:04:01)

a ted o Smolickovy:)

Anonim (28.10.2006 10:26:00)

Nauč se česky, ty jelito.

Nedomrd (28.10.2006 09:33:54)

Píšete tady - A pak jste se probudil.... To píšete zřejmě o sobě ne?? Když tady píšete takovéto báchorky. A ty některé Vaše příspěvky... To by stálo za vydání, konkurence TRNKY - BRNKY..

Anonym (29.10.2006 06:37:44)

Slozil jsem ti basnicku: Zvedavcem zvedavce ty si ale debil

M121H (29.10.2006 18:57:50)

Tak ta básnička se ti povedla, fakt dobrý. Ani ta jitrnice o něco výš není špatná a autor "Nedomrd" to je super. Jenom technická, jsme v Česku tak proč nepoužívat diakritiku.

Anonym (29.10.2006 23:15:55)

protoze diakritika zatezuje linky a to by mohlo o2 rozhodit viiis

Bůch (28.10.2006 09:32:09)

A na to si přišel kde?? Jasně, nefunguje mi služba u jiného ISP, tak za všechno může O2. Ty si ale jitrnice...

Motorista (28.10.2006 19:59:56)

Jo tak taky sem slyšel... Prej když ti nejezdí škodovka, tak za to můžou šikmooký ze Suzuki

Zvedave (30.10.2006 08:58:58)

Ale tady to mate cerne na bilem! "Zřejmě ta nejvážnější je ze strany Tele2. Již v roce 2005 zažalovala Český Telecom za zneužití dominantního postavení a požaduje více než 2,1 miliardy korun. Mezitím zneužití monopolu potvrdil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)." Tak stale myslite ze je to hloupost to co jsem vam tady PSAL ! ! http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-firmy/clanek.phtml?id=271089&tro1020_0_4 Takze nezapomente se zase posmivat!!

Martin (1.11.2006 17:44:30)

Tak abych uvedl veci na pravou miru, bombardoval sem technickou podporu bluetone (mimochodem celkem ochotni lide), problem nakonec predali na telefonicu, ktera to vratila zpet, ze pry je vse v poradku (ackoli nejmene 50 pripojek melo ping 300 :) ... pri dalsim pokusu, pry udajne neco prekonfigurovali (u telefonici) a ted je vse ok. No co dodat na zaver, podpora tedy sice funguje, ale spis k tomu problemu nemelo vubec dojit, nechapu ze si nikdo jiny (ackoli to bylo nejmene u 50 ti lidi) nestezoval, nebo jsem tak moc narocny?