Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > O2 zrychlí jen těm, kteří si od nich koupí modem

O2 zrychlí jen těm, kteří si od nich koupí modem

cilek (29.5.2007 18:56:34)

Tak jsem konečně přišel na to, jak je to s tím zrychlováním "zadarmo". Protože se blíží konec května, zavolal jsem na infolinku O2 a zeptal jsem se, kdy že mi zrychlí mé ADSL 3 Mb na 6. Modem ADSL 2+ mám už rok svůj vlastní, tak jsem jen čekal až mi to přepnou (v letáku psali: o nic se nemusíte starat, vše zařídíme sami). Slečna na info mi však vysvětlila, že mi můžou zrychlit pouze když si u nich vyzvednu (za 840 Kč) nový modem 2+, protože oni nemohou vědět, že už ho mám. Zrychlit mě mohou taky v případě, že se předem zřeknu nároku na slevu na modem z poukázky. Na otázku, jestli mi bude net fungovat s mým modemem (ADSL 2+), mi odpověděli, že by měl. Pokud však fungovat nebude, budu si už muset koupit modem za plnou cenu. Poukázka platí do konce května, tak jsem skočil na mopeda a zajel si pro jistotu pro Wella. A teď nevím, jestli jsem jim neskočil na špek. Možná ty vyšší rychlosti pojedou i na starých modemech a O2 z nás jenom tahá prašule...

Eser (29.5.2007 20:56:40)

no tak to jsi skočil, mám svůj vlastní modem a zrychlenej net jsem měl někdy v polovině dubna

Anonym (29.5.2007 21:11:17)

Ale zase má dobrý pocit u srdce, že podpořil jeden z nejziskovějších podniků u nás....

Anonym (30.5.2007 22:58:52)

Asi takhle... Na rychlosti 6Mbit by zas až takový problém u modemů ADSL1 být neměl. Já osobně mám pořád zapojený ST510i a no problem. Ale přecejen, ST510 je velice, velice, velice dobrý modem a třeba na Vigora už bych tolik nevsázel. Bude to asi záležet na konkrétních chipsetech. Nicméně, Sagem si docela určtě umře. U rychlostí 8Mbit, což je teoretické maximum ADSL1 je problém, že už nemáš žádný volný frekvence na swapování, takže to chybuje a opravdu hodně => 8Mbit reálně nikdy nepoběží, max tak něco kolem 7Mbit (na fyzické vrstvě). Závěr tedy je v podstatě to, co ti řekla ta slečna na helpdesku. Že to může jít, ale nemusí a muselo by se to odzkoušet. Každopádně postup O2 je celkem logický. Radši než by každému vysvětlovali, že možná jo a možná ne, tak radši řeknou rovnou, že nic nemůžou zaručit. A vlastně taky nemůžou...

cilek (31.5.2007 07:54:32)

Jenže já jsem jim řekl, že mám Edimaxe 2+, který má samozřejmě strop 24 Mb, a oni stejně řekli, že neví jistě, jestli to půjde. Zkrátka buď kup nový modem od nás nebo se zřekni slevy - potom teprve zrychlíme. Kdyby to pustili, nechali vyzkoušet a kdyby to nešlo, mohl bych si koupit modem se slevou. To bych bral, ale bohužel..

Anonym (31.5.2007 12:12:42)

Půjde, neboj.

Duran (31.5.2007 08:23:26)

Co když jim donesu poukaz že mam modem zakoupeny u nich (xavi 8122r) .. dostanu novy pak zadara ? Protže platit jen proto aby mi zrychlili z 3 m´na 6m se mi fakt nechce protže 3ka mi bohatě stači

Anonym (31.5.2007 14:13:14)

ano

Anonym (31.5.2007 12:10:57)

Hloupost, bude ti také zrychleno, jen vydrž. Na modem od O2 to není vázáno...

Anonym (31.5.2007 13:09:05)

dnes prisel email byla vam provena zmena na internet extreme 3072 fakt kokoti misto 6000 extreme

synek (31.5.2007 14:22:34)

blbost, mam porad svuj stary Speedtouch 510i 4xEth a zrychleno uz mam nejaky mesic (z 2 na 4Mbps EXTREME)