Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Chlapi prosím pomozte - WIFI

Chlapi prosím pomozte - WIFI

Lukáš (8.7.2007 23:10:37)

Chlapi prosím pomoc :-( 1) Sdílím vedle na pc přes wifinu svoje adslko, mám na to G664T a na druhé straně je W3000G. W3000G zapojeno v režimu bridge a má tím pádem moji IP :-( Potřeboval bych ale, aby nemohl stahovat přes moje premium na rapidshare. 2) Mel jsem u nej kdysi netlimiter, abych videl, kolik cucal dat. Ale on ho vypinal, pry, ze to pocita i data, co taha po siti (moje sdilena data). Nemáte nejaký figl? :-(

sdf (8.7.2007 23:19:55)

No nevím, ale na rapid se musíš prvně přihlásit, ne ? (pokud mluvíme o neomezeném, placeném rapidu)

Lukáš (9.7.2007 01:46:01)

Ano, přihlásím se premium accountem... četl jsem, že autentifikace jede přes cookie(?)... používám rapget a tam mám premium zadaný... mám ale pocit, že jakmile se na rapida lognu na jeho webu pod svým ID, tak už i sousední pc může stahovat (v options mám kvůli rapgetu volbu direct downloads, takže na sousedním pc dá odkaz na rapida a přímo mu to nabídne stahování) :-(( ad 2) pořád jsem z toho jelen

Anonym (9.7.2007 03:39:13)

hm. Takhle autentizace nefunguje. většinou se to dělá tak, že každej, kdo se přihlásí, dostane vygenerovaný jedinečný ID, který se ověřuje. To sice může nebo nemusí být nějak ovlivněný IP (většinou je), ale kromě toho obsahuje ještě nějakej náhodnej řetězec, kterej zná jenom tvůj prohlížeč. Jasně. Dá se to prolomit, ale je to značně netriviální. Co se týče toho tvýho routeru, bude pravděpodobně umět snmp protokol, pomocí kterého z něj můžeš periodicky tahat různé informace o běhu (přenesená data, vytížení CPU, ...) Nejsem si jistej, ale mělo by to jít poznat i podle IP adres. Je to nejednodušší způsob jak monitorovat síť.

Anonym (8.7.2007 23:42:58)

1) nedávej mu svůj account a " tvoje" premium užívat nebude . 2) Potřebuješ program , co buide sledovat aktvitu na wan portu což je docela problém , na router se spoléhat nemůžeš . Nejsem si jist, ale myslím že Kerio winroute umí logovat docela slušně i co se týče obsahu .